Komenda Powiatowa Policji Łódź-Wschód

Ważne informacje - 5 artykułów

Aktualności

Najczęściej czytane

 1. Nie wyrzucaj śmieci w lesie!

  Z inicjatywy dzielnicowego z koluszkowskiej komendy narodził się pomysł, który może pomóc w walce z zaśmiecanymi miejscami na terenie gminy. Przy współpracy ze strażą leśną oraz służbą ochrony kolei zostaną umieszczone w kompleksach leśnych i miejscach najbardziej zagrożonych fotopułapki, które zarejestrują popełniane wykroczenia.

 2. Policjant po służbie zatrzymał na gorącym uczynku złodziei felg

  Policjantem jest się przez całą dobę, w służbie i poza nią. Dowiódł tego funkcjonariusz Komendy Powiatowej Policji Łódź -Wschód. W czasie wolnym od służby zatrzymał na gorącym uczynku dwóch mężczyzn, którzy kradli felgi samochodowe z terenu zakładu wulkanizacyjnego w Rokicinach Kolonii.

 3. Amator cudzych jednośladów

  Dzięki spostrzegawczości policjanta ze Rzgowa zatrzymano 45-latka, który od dłuższego czasu kradł pojazdy jednośladowe na terenie gminy Andrespol. Współpraca policjantów z Andrespola, Rzgowa i Koluszek pozwoliła na przedstawienie mężczyźnie 5 zarzutów kradzieży. Mężczyzna był także poszukiwany listem gończym.

 4. Pijany kierowca spowodował wypadek, nie udzielił pomocy i uciekł

  Dzięki współpracy policjantów z Koluszek i Pabianic oraz funkcjonariusza z Łodzi, który był poza służbą udało się zatrzymać nietrzeźwego kierowcę tira, który stworzył zagrożenie w ruchu drogowym. Rzgowscy policjanci przedstawili zarzuty 43-letniemu mężczyźnie, który kierował samochodem ciężarowym w stanie nietrzeźwości, spowodował wypadek drogowy i nie udzielił pomocy poszkodowanym osobom.

 5. Wzorowa postawa obywatelska pozwoliła na wyeliminowanie nietrzeźwego kierowcy

  W Koluszkach naoczni świadkowie zauważyli volvo, którego tor jazdy ich zaniepokoił. Świadkowie od razu nabrali podejrzeń, iż kierowca może być nietrzeźwy. Dwaj mężczyźni zatrzymali kierowcę volvo i zabrali kluczyki od pojazdu oraz wezwali policję. Na miejscu szybko pojawili się mundurowi. Jak się okazało kierowca miał prawie 3,5 promila alkoholu w organizmie. Teraz odpowie za jazdę w stanie nietrzeźwości za co grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

 6. Uwaga na SMS-owe oszustwa!

  Oszuści wymyślają różne nowe sposoby by uzyskać dostęp do wrażliwych danych a tym samym do naszych oszczędności życia. Fałszywe SMS-y przesyłane do przypadkowych osób z załączonym linkiem czy informacją, że paczka została zatrzymana przez służby to tylko niektóre ze sposobów abyśmy stali się ofiarą przestępstwa! Policjanci apelują o ostrożność i pod żadnym pozorem nie wchodzenie w załączone linki!

 7. Śmierć na torach

  27 lipca 2019 roku w Justynowie w pociąg towarowy relacji Gdańsk – Bodzechów najechał na 64 letniego mężczyznę, który po reanimacji zmarł. Trwa wyjaśnianie okoliczności tego zdarzenia.

 8. #SzczepimySię - policjanci z powiatu łódzkiego wschodniego rozpoczęli szczepienia

  Od początku trwającej pandemii policjanci są na pierwszej linii ognia w walce z koronawirusem. Mundurowi dbając o bezpieczeństwo swoich mieszkańców, każdego dnia podejmują kilkadziesiąt interwencji w całym powiecie, przeprowadzają czynności z różnymi osobami, dlatego tak ważne jest aby sami też byli bezpieczni. Policjanci z powiatu łódzkiego wschodniego rozpoczęli już pierwszą serię szczepień przeciwko Covid-19.

 9. Śmiertelny wypadek na torach

  Policjanci z komendy powiatowej w Koluszkach wyjaśniają okoliczności tragicznego w skutkach wypadku kolejowego, do którego doszło na szlaku kolejowym Koluszki -Tomaszów Mazowiecki.

 10. Koluszkowscy policjanci dotarli na czas i zapobiegli tragedii

  Koluszkowski patrol otrzymał zgłoszenie, że na podległym im terenie przebywa młoda kobieta, która zamierza popełnić samobójstwo. Mając tylko szczątkowe informacje o miejscu, w którym może się znajdować funkcjonariusze złożyli je w całość i dotarli na czas. Udzielili pierwszej pomocy, opatrzyli zranioną rękę i wezwali na miejsce pomoc medyczną. Dzięki szybkiemu działaniu policjantów nie doszło do tragedii.

Tagi

dzielnicowy gm. Koluszki narkotyki bezpieczeństwo ruchu drogowego kręci mnie bezpieczeństwo zatrzymany nietrzeźwy kierujący bezpieczne wakacje Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa promocja zawodu uczniowie zarzuty obywatelskie ujęcie KP Rzgów wrd KP Tuszyn pp andrespol zatrzymani środki odurzające cyberprzemoc konkurs ruch drogowy poszukiwany przekroczenie prędkości dzielnicowy profilaktyka wypadek Moja Komenda bezpieczne ferie policjanci bezpieczna droga do szkoły nietrzeźwy dzielnicowy gm. Andrespol przedszkolaki odpowiedzialnosc karna nieletnich kpp łodz wschod kpp koluszki prelekcje bezpieczeństwo na drodze rekrutacja kryminalni bezpieczeństwo kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą koluszkowscy policjanci prewencja dzielnicowy bliżej nas KMZB marihuana kpp lodz wschod kradzież dzielnicowi

Linki