Informacje

,,Wielkanoc 2021” podsumowanie działań w powiecie łódzkim wschodnim

Podczas tegorocznych Świąt Wielkanocnych policjanci ruchu drogowego z koluszkowskiej komendy od piątku do poniedziałku prowadzili działania prewencyjne, których celem było zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim podróżującym.

Od 2 kwietnia do 5 kwietnia 2021 roku podczas okresu świątecznego nad bezpieczeństwem wszystkich uczestników ruchu drogowego czuwała zwiększona liczba policjantów. Mundurowi na terenie powiatu łódzkiego wschodniego reagowali na wszelkie wykroczenia, sprawdzali trzeźwość kierowców, stan techniczny pojazdów jak również prędkość z jaką się poruszają oraz obsługiwali zdarzenia drogowe na terenie powiatu.

W ciągu 4 dni mundurowi odnotowali 5 kolizji drogowych, zatrzymali 3 nietrzeźwych kierujących i 4 prawa jazdy za przekroczenie uprawnień. 2 osoby kierowały pojazdami, mimo orzeczonego zakazu do prowadzenia pojazdów a dodatkowo 2 kierujących jechało bez uprawnień. Na drogach powiatu łódzkiego wschodniego ruch odbywał się płynnie i bez utrudnień. Natężenie ruchu w czasie świąt było niewielkie a większość społeczeństwa zastosowała się do apeli i obowiązujących obostrzeń.