Działania ,,Pasy" - Informacje - Komenda Powiatowa Policji Łódź-Wschód

Informacje

Działania ,,Pasy"

14 marca 2019 roku roku policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji powiatu łódzkiego wschodniego przeprowadzają działania „Pasy”. Tego dnia mundurowi zwracają szczególną uwagę na korzystanie przez kierujących i pasażerów z pasów bezpieczeństwa oraz stosowanie urządzeń do przewożenia dzieci.

Głównym celem przedsięwzięcia jest egzekwowanie od kierujących i pasażerów urządzeń bezpieczeństwa biernego czyli pasów bezpieczeństwa i fotelików do przewożenia dzieci.

W ciągu całodniowych działań w godz. 6:00-22:00 mundurowi będą kontrolować kierowców i pasażerów pod kątem zapiętych pasów. Policjanci również będą zwracać uwagę na nieprawidłowe przewożenie dzieci.

Zgodnie z przepisami kierowca odpowiada za siebie oraz za osoby, które przewozi w samochodzie. Za nieprzestrzeganie prawa może zostać ukarany mandatem w wysokości 100 złotych oraz 2 punktami zaś za przewożenie osób, które nie mają zapiętych pasów kierowca może zostać ukarany mandatem w wysokości 100 zł oraz 4 punktami. Za przewożenie dzieci w pojeździe w sposób niezgodny z przepisami grozi mandat w wysokości 150 złotych oraz 6 punktów. Ponadto pasażer odpowiada sam za siebie, podróż autem bez zapiętych pasów bezpieczeństwa może kosztować mandat w wysokości 100 zł.