Informacje

II Niebieski Bieg Niepodległościowy o puchar Komendanta Wojewódzkiego Policji

W minioną sobotę policjanci i pracownicy policji wzięli udział w II Niebieskim Biegu Niepodleglościowy. Chociaż pogoda nie rozpieszczała biegaczy to ich zdeterminowanie i wytrwałość sprzyjały aktywnej rywalizacji. Uczestnicy biegu zapewniali, że w całym tym wydarzeniu nie chodzi o zwycięstwo ale o integracje środowiska policyjnego i promocję zdrowego trybu życia. Malowniczy Las Łagiewnicki okazał się dość wymagającym terenem do pokonania dlatego też biegacze zasługują tym bardziej na większe uznanie i gratulacje.

3 listopada 2018 roku w Łodzi przy ulicy Wycieczkowej 86 w Centrum Zarządzania Szlakiem Konnym odbył się II Bieg Niepodległościowy.

W Lesie Łagiewnickim zawodnicy przystąpili do biegu indywidualnego ze startu wspólnego na dystansie 10 km drogami leśnymi (2 pętle po 5 km).

W zawodach startowała czteroosobowa drużyna z KPP Łódź-Wschód w składzie: Ewelina Redzisz, Marta Marczak, Małgorzata Woźniak-Czaplejewicz, Robert Derliński.

W klasyfikacji indywidualnej kobiet podium zajęły:

I miejsce – Ilona Stachurska z KSP

II miejsce – Marta Pawlik z II Komisariatu w Łodzi

III miejsce – Katarzyna Chorzewska z KMP w Łodzi.

IV miejsce zajęła nasza koleżanka Ewelina Redzisz z Komendy Powiatowej Policji powiatu łódzkiego wschodniego. Niestety do zajęcia podium zabrakło niewiele czasu naszej policjantce. Ewelinie składamy wielkie gratulacje oraz życzymy dalszych sukcesów.

W klasyfikacji indywidualnej mężczyzn w czołówce zwycięzców znaleźli się:

I miejsce – Michał Podębski z Komendy Wojewódzkiej PSP w Łodzi

II miejsce – Piotr Budka z Komendy Wojewódzkiej PSP w Łodzi

III miejsce - Tomasz Bednarek z Komendy Wojewódzkiej PSP w Łodzi

Drużynowa klasyfikacja polegała na sumowaniu najlepszych wyników uzyskanych przez co najmniej 5 zawodników z danej jednostki/instytucji. W związku z tym najlepszą drużyną była:

I miejsce – Powiatowa Straż Pożarna

II miejsce – Oddziały Prewencji Policji w Łodzi

III miejsce – Samodzielne Pododdziały Antyterrorystyczne Policji w Łodzi

Na mecie czekał na zwycięzców Puchar Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi, który został wręczony przez Zastępce Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi mł.insp. Jarosława Rybkę oraz przedstawiciela Urzędu Marszałkowskiego Pana Zbigniewa Osicińskiego. Najlepsi zawodnicy z każdej kategorii indywidualnej otrzymali  pamiątkowe puchary oraz dyplomy. Wszyscy, którzy ukończyli bieg do domów wrócili z pamiątkowym medalem.

Organizatorem zawodów był Wydział Komunikacji Społecznej Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi  przy współudziale Związków Zawodowych  NSZZP w Łodzi.

Drużyna z KPP Łódź-Wschód już zapowiada przygotowania treningowe do kolejnego biegu, który planowany jest na wiosnę.