Informacje

Mając w organizmie prawie 2 promile alkoholu jechał z prędkością 150 km/h. Został zatrzymany przez policjantów z WRD KPP Łódź-Wschód

18 marca br. policjanci z koluszkowskiej drogówki na drodze krajowej DK-12 w Kruszowie zatrzymali ,,pirata drogowego”, który nie zważając na bezpieczeństwo innych uczestników ruchu pędził osobowym audi z prędkością 150 km/h mając w organizmie blisko 2 promile alkoholu. Mężczyzna usłyszał zarzut, za który grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz utrata uprawnień do kierowania pojazdami. Ponadto za przekroczenie dozwolonej prędkości nałożono na niego 300 złotowy mandat oraz 8 pkt. karnych.

Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego z Komendy Powiatowej Policji powiatu łódzkiego wschodniego patrolując 18 marca 2018 roku rejon drogi krajowej DK 12, nieoznakowanym radiowozem m-ki BMW ( link do informacji o radiowozach BMW X3)  wyposażonym w wideo rejestrator zauważyli osobowe audi, które pędziło z nadmierną prędkością w kierunku Tuszyna. Natychmiast ruszyli za kierującym dokonując jednocześnie pomiaru  prędkości z jakim poruszało się audi. Zarejestrowana prędkość 150 km/h tj. przekroczenie dozwolonej prędkości o 50 km/h, dała podstawę do zatrzymania pędzącego pojazdu i przeprowadzenia kontroli drogowej. Pojazdem tym kierował 29-letni mieszkaniec Tuszyna. Mundurowi poddali go badaniu, które wykazało iż ma on w organizmie blisko 2 promile alkoholu. Nieodpowiedzialny kierowca został zatrzymany i w dniu 21 marca usłyszał policyjny zarzut kierowania pojazdem pod wpływem alkoholu, za który grozi mu kara do dwóch lat pozbawienia wolności i utrata uprawnień do kierowania pojazdami. Za przekroczenie dozwolonej prędkości mężczyznę ukarano 300 złotowym mandatem oraz nałożono na niego 8 pkt. karnych.