Informacje

Z dzielnicowym zwiedzali budynek komendy i poznawali policyjną służbę

Dwie grupy uczniów tj. ze Szkoły Podstawowej im. Juliana Tuwima w Różycy oraz Oddziału Przedszkolnego ze Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Kurowicach Filia w Woli Rakowej gościły w murach budynku Ko-mendy Powiatowej Policji powiatu łódzkiego wschodniego. Organizatorami emocjonujących spotkań byli dzielnicowi asp. Roman Wachowiec i asp. sztab. Sebastian Swaczyna realizujący założenia programu wdrożonego przez MSWiA oraz KGP pn. ,,Dzielnicowy bliżej nas”. Spotkania były również okazją do promowania policyjnej służby i rozmowy o bezpieczeństwie.

Jako pierwsi bo 24 listopada 2017 roku w budynku Komendy Powiatowej Policji powiatu łódzkiego wschodniego, zmodernizowanej w 2015 roku zagościli uczniowie klasy II Szkoły Podstawowej im. Juliana Tuwima. W tym przypadku inicjatorem ,,edukacyjnej wycieczki” był  dzielnicowy rejonu II w gminie Koluszki mł.asp. Roman Wachowiec.  Kolejna grupa, tym razem maluchów z Oddziału Przedszkolnego ze Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Kurowicach Filia w Woli Rakowej odwiedziła mury komendy 29 listopada br. wraz z terenowym dzielnicowym tj. rejonu I w gm. Brójce asp.sztab. Sebastianem Swaczyna. W obu przypadkach  zwiedzanie komendy połączone było z edukacją w trakcie, w trakcie którego młode osoby będące na początku edukacyjnej drogi mogły zobaczyć  jak wygląda policyjna służba na poszczególnych stanowiskach w tym na Powiatowym Stanowisku Kierowania, w wydziel kryminalnym, prewencji oraz ruchu drogowego. W trakcie zwiedzania komendy uczniowie mieli możliwość zobaczyć jak wygląda pomieszczenie policyjnej strzelnicy gdzie wytłumaczono im jakie zasady panują na terenie takiego obiektu. Była również okazja by odwiedzić I Zastępcę Komendanta Powiatowego Policji powiatu łódzkiego wschodniego mł.insp. Marka Wojtczaka w jego gabinecie,  zobaczyć jak wygląda policyjna siłownia i przymierzyć sprzęt ochronny wykorzystywany przez policję do tłumienia zamieszek agresywnego tłumu. Wrażenie na milusińskich wywarł również ,,niebieski pokój” wykorzystywany między innymi przez sądy do wykonywania czynności procesowych z udziałem nieletnich a w szczególności  umieszczone w nim lustro weneckie.  Znalazł się również czas na pamiątkowe zdjęcia, które prezentujemy Państwu w poniższych fotogaleriach. Obie grupy maluchów potwierdziły zgodnie, iż były to bardzo fajne pouczające zajęcia, które pozwoliły trochę bardziej poznać pracę policjanta.

  • Wizyta uczniów ze Szkoły Podstawowej im. Juliana Tuwima w Różycy dn. 24.11.2017 r.

  • Wizyta maluchów z Oddziału Przedszkolnego Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Kurowicach - Filia w Woli Rakowej dn. 29.11.2017 r.