Informacje

Międzynarodowy Dzień Mediacji - 19 październik 2017 rok

W dniu dzisiejszym obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Mediacji. Przykładem lat ubiegłych w tygodniu od 16 do 20 października 2017 r. obchodzony jest tzw. Tydzień Mediacji. 

W całej Polsce na Tydzień Mediacji zaplanowane zostały dyżury mediatorów w sądach, zakładach karnych, na Policji i w innych instytucjach.
 
W sądach organizowane są spotkania sędziów z mediatorami, pełnomocnikami procesowymi oraz stronami postępowań sądowych, a także innymi przedstawicielami zawodów prawniczych.
 
Ministerstwo Sprawiedliwości w tym roku postanowiło zaangażować się w szczególny sposób w promocję mediacji w środowisku szkolnym, mówić o niej w kontekście edukacji prawnej.
 
Na tegoroczny Międzynarodowy Dzień Mediacji, który w tym roku przypada na 19 października 2017 r., Ministerstwo Sprawiedliwości wspólnie z norweskim partnerem organizacją „Trygg Læring” (Safe Learning) zaplanowało międzynarodową konferencję pt. „Edukacja prawna młodzieży oraz mediacja w szkole – w świetle teorii i praktyki”.

W ramach Tygodnia Mediacji koordynacją działań o charakterze lokalnym zajęli się właściwi koordynatorzy
ds. mediacji w sądach okręgowych.

Instytucje udzielające wsparcia w mediacji :  

 Sąd Okręgowy w Piotrkowie Trybunalskim - wciśnij link

 Sąd Rejonowy w Brzezinach -  wciśnij link

 Sąd Rejonowy w Pabianicach - wciśnij link

 Prokuratura Okręgowa w Łodzi - wciśnij link
 

   Przypominamy, że również w Komendzie Powiatowej Policji powiatu łódzkiego wschodniego oraz podległych jednostkach tj. Komisariat Policji w Tuszynie i Komisariat Policji w Rzgowie pełnione są specjalne dyżury w związku trwajacym tygodniem mediacji przez wyznaczonych policjantów. Więcej informacji na temat dyżurów w KPP Łódź-Wschód oraz innych jednostkach policji na terenie garnizonu łódzkiego, znajdą Państwo w informacji zamieszczonej na stronie internetowej naszej jednostki w dniu 13 października 2017 r. Mozna również skorzystać z linku umieszczonego poniżej:   

   „MASZ PRAWO DO MEDIACJI” - link

 

wyk. mat. zamieszcozne na stronie internetowej - Ministerstwa Sprawiedliwości

link-https://ms.gov.pl/pl/dzialalnosc/mediacje/miedzynarodowy-dzien-mediacji-2017-rok/news,9564,miedzynarodowy-dzien-mediacji-19-pazdziernika.html#prettyPhoto