Informacje

Dzielnicowi, przewodnicy oraz ich czworonożni pupile z wizytą u przedszkolaków z gminy Andrespol

Dzielnicowi z Posterunku Policji w Andrespolu przygotowali dla maluchów z przedszkola w Andrespolu i Wiśniowej Górze nie lada atrakcję. W pouczających spotkaniach uczestniczyli przewodnicy z policji i ochotniczej straży pożarnej wraz z psami służbowymi. Był czas na prelekcyjną pogadankę oraz pokaz tresury i posłuszeństwa czworonożnych pupili. Spotkaniom towarzyszyło mnóstwo pozytywnych emocji i z pewnością maluchy na długi czas zapamiętają ich przebieg, który uwieczniono również na pamiątkowych fotografiach.

W ubiegłym tygodniu a dokładnie 15 września 2017 r. dzielnicowi z Posterunku Policji w Andrespolu asp. szt. Tomasz Bojanowski i asp. Sebastian Sobczyk w ramach działań wpisanych w założenia programu wdrożonego przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji  oraz Komendę Główną Policji  ,,Dzielnicowy bliżej nas”,  zainicjowali dwa spotkania prelekcyjne z maluchami z Przedszkola w Andrespolu przy ulicy Ceramicznej i Przedszkola w Wiśniowej Górze. Oba spotkania były bardzo wyjątkowe bowiem dzielnicowi do współpracy zaprosili przewodników psów służbowych tj. mł. asp. Roberta Wójta z  Komisariatu Policji w Rzgowie wraz z 7 – letnią ,, psią policjantką” Essą będącą psem patrolowo – tropiącym oraz druha Krzysztofa Wachowicza z Ochotniczej Straży Pożarnej w Justynowie ze swoim pupilem będącym psem ratowniczym.

Sam widok zbliżającego się do szkoły policyjnego radiowozu, a później widok psów służbowych, biegających po przedszkolnym placu a w przypadku Wiśniowej Góry po terenie Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji, wzbudził radość w sercach małych uczniów, bo z niecierpliwością czekali oni na przyjazd stróżów prawa. W przemiłej atmosferze rozpoczął się pokaz umiejętności psów służbowych. Wstępem do pokazu była jednak pogadanka na temat prawidłowego zachowania się dzieci na drodze jak również w kontaktach z osobami obcymi i bezpańskimi lub agresywnymi psami. Milusińskim przekazano również wiedzę z zakresu różnorodności pracy psów w poszczególnych formacjach mundurowych i ratowniczych.