Komenda Powiatowa Policji Łódź-Wschód

Ważne informacje - 5 artykułów

Aktualności

Najczęściej czytane

 1. Wpadli z narkotykami podczas kontroli drogowej

  Policjanci z Andrespola w nocy skontrolowali fiata punto jadącego bez włączonych świateł mijania. Okazało się, że 28-letni kierujący i jego 23-letni pasażer mieli przy sobie środki odurzające. Łącznie policjanci zabezpieczyli ponad 18 gramów marihuany i amfetaminy. Mężczyźni zostali zatrzymani i usłyszeli zarzuty posiadania środków odurzających, za co grozi kara do 3 lat więzienia.

 2. Policyjny pościg za nietrzeźwym kierującym

  Rzgowscy policjanci postanowili skontrolować opla, ponieważ mieli podejrzenie, że jego kierujący może być nietrzeźwy. Kiedy próbowali zatrzymać pojazd i zrównali się z nim kierujący spojrzał na radiowóz i zaczął uciekać. Funkcjonariusze natychmiast ruszyli za nim. Kiedy samochód zakopał się w polu mężczyzna zaczął uciekać pieszo. Policjanci również wybiegli z radiowozu i gonili kierującego, po kilkuset metrach został zatrzymany przez rzgowskich mundurowych. Jak się okazało mężczyzna był pijany. Teraz za swoje skrajnie nieodpowiedzialne zachowanie usłyszy zarzuty niezatrzymania się do kontroli drogowej oraz kierowania w stanie nietrzeźwości. Za takie przestępstwa grozi łącznie kara do 5 lat pozbawienia wolności. Dochodzenie w tej sprawie prowadzą tuszyńscy policjanci.

 3. Policjanci zlikwidowali magazyn kontrabandy

  Koluszkowscy kryminalni z zespołu do walki z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją zabezpieczyli kontrabandę tytoniową w sklepie na terenie gminy Andrespol. W ręce mundurowych wpadło łącznie 16 kg tytoniu oraz prawie 16 tys. sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy. Wartość uszczuplenia Skarbu Państwa wstępnie oszacowano na 28 tys. zł. Za paserstwo akcyzowe grozi kara do 3 lat więzienia oraz wysoka grzywna.

 4. Przestępcze ,,trio” w rękach koluszkowskich policjantów

  Kryminalni z koluszkowskiej komendy zatrzymali trzech mężczyzn, którzy dopuścili się kradzieży z włamaniem do cysterny paliwowej. Mieszkańcy Koluszek w wieku 26 i 29 lat wspólnie wypuścili 20 litrów oleju napędowego, liczyli na większy łup do czego przygotowali 4 plastikowe baniaki . Dzięki szybkiemu działaniu mundurowych i doskonałemu rozpoznaniu terenu sprawcy zostali zatrzymani już po krótkim czasie od zgłoszenia. Za kradzież z włamaniem grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

 5. Narkotyki w poduszce powietrznej

  Koluszkowscy policjanci zwalczający przestępczość narkotykową zatrzymali dwóch 34-latków, którzy posiadali przy sobie marihuanę i amfetaminę. Jeden z mężczyzn ukrył amfetaminę w fiacie seicento w miejscu poduszki powietrznej. Obaj zatrzymani odpowiedzą za posiadanie środków odurzających, za co grozi kara do 3 lat więzienia.

 6. Policyjny pościg za nietrzeźwą 19 - latką

  Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego koluszkowskiej jednostki policji zauważyli volkswagena, który jechał z dużą prędkością. Kiedy próbowali zatrzymać pojazd do kontroli kierująca dodała gazu i zaczęła uciekać. Mundurowi natychmiast ruszyli w pościg za nieodpowiedzialnym kierowcą, który dodatkowo przejechał na czerwonym świetle na skrzyżowaniu. Kiedy stróże prawa udaremnili dalszą ucieczkę kierującej okazało się, że 19 – latka jest pijana. Teraz za swoje skrajnie nieodpowiedzialne zachowanie usłyszy zarzuty niezatrzymania się do kontroli drogowej oraz kierowania w stanie nietrzeźwości. Za takie przestępstwa grozi łącznie kara do 5 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo kobieta odpowie za popełnione wykroczenia. Dochodzenie w tej sprawie prowadzą tuszyńscy policjanci.

 7. W drodze na służbę policjantka z Tuszyna zaopiekowała się błąkającym pieskiem

  Policjanci nie pierwszy raz udowadniają, że mają ogromne serca. Policjantka z Komisariatu Policji w Tuszynie jadąc na popołudniową służbę zauważyła na jednej z ulic Rzgowa błąkającego się malutkiego psa. Uciekał w deszczu między przejeżdżającymi samochodami. Niestety nikt nie zareagował poza sierż. sztab. Magdaleną Sochaczewską. Od razu zagubiony pupil znalazł schronienie w jej ramionach. A po niespełna 2 godzinach trafił do zaniepokojonej właścicielki.

 8. Ciekawy projekt dzielnicowego ze Rzgowa

  Dzielnicowy ze rzgowskiego komisariatu wpadł na pomysł zorganizowania bezpłatnego punktu kontroli pojazdów. Wspólnie z Urzędem Miasta w Rzgowie oraz autoryzowanym dealerem samochodów, taki punkt pojawił się 28 sierpnia 2020r w Starowej Górze. Kontrolowano ustawienie świateł i stan płynów eksploatacyjnych. Z uwagi na ostatni weekend wakacji, nie brakowało chętnych do sprawdzenia stanu swojego pojazdu.

 9. Policjanci znaleźli plantację konopi w polu kukurydzy

  Policjanci z Andrespola zlikwidowali plantację konopi, która rosła w polu kukurydzy w gminie Nowosolna. Łącznie zabezpieczyli 22 krzewy o wysokości od 0,5 do 1,2 metra. Z takiej ilości roślin można uzyskać prawie pół kilograma marihuany. Dzięki pracy mundurowych narkotyki nie trafią na czarny rynek.

 10. Wypadek śmiertelny w Byszewach

  Koluszkowscy policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności śmiertelnego wypadku, do którego doszło 16 lutego 2019 roku około godziny 22:00 w Byszewach, gmina Nowosolna. Zginął kierujący samochodem osobowym.

Tagi

dzielnicowy bliżej nas dzielnicowy gm. Koluszki konkurs odpowiedzialnosc karna nieletnich KMZB wrd marihuana ruch drogowy przedszkolaki zatrzymany bezpieczeństwo na drodze bezpieczeństwo ruchu drogowego cyberprzemoc dzielnicowi dzielnicowy gm. Brójce policjanci Policja bezpieczne ferie Moja Komenda koluszkowscy policjanci bezpieczna droga do szkoły dzielnicowy gm. Andrespol kradzież kręci mnie bezpieczeństwo bezpieczeństwo środki odurzające nietrzeźwy zarzuty KP Tuszyn wypadek bezpieczne wakacje prelekcje uczniowie pp andrespol dzielnicowy zatrzymani prewencja kpp łodz wschod kpp lodz wschod profilaktyka obywatelskie ujęcie rekrutacja kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą kpp koluszki promocja zawodu nietrzeźwy kierujący Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa KP Rzgów narkotyki kryminalni

Linki