Komenda Powiatowa Policji Łódź-Wschód

Ważne informacje - 5 artykułów

Aktualności

Najczęściej czytane

 1. Śmierć na torach

  27 lipca 2019 roku w Justynowie w pociąg towarowy relacji Gdańsk – Bodzechów najechał na 64 letniego mężczyznę, który po reanimacji zmarł. Trwa wyjaśnianie okoliczności tego zdarzenia.

 2. Nowy Zastępca Komendanta Powiatowego Policji powiatu łódzkiego wschodniego

  Komendant Wojewódzki Policji w Łodzi nadinspektor Sławomir Litwin powierzył pełnienie obowiązków Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji powiatu łódzkiego wschodniego podinspektorowi Sebastianowi Augustyniakowi.

 3. Śmiertelny wypadek na torach

  Policjanci z komendy powiatowej w Koluszkach wyjaśniają okoliczności tragicznego w skutkach wypadku kolejowego, do którego doszło na szlaku kolejowym Koluszki -Tomaszów Mazowiecki.

 4. #SzczepimySię - policjanci z powiatu łódzkiego wschodniego rozpoczęli szczepienia

  Od początku trwającej pandemii policjanci są na pierwszej linii ognia w walce z koronawirusem. Mundurowi dbając o bezpieczeństwo swoich mieszkańców, każdego dnia podejmują kilkadziesiąt interwencji w całym powiecie, przeprowadzają czynności z różnymi osobami, dlatego tak ważne jest aby sami też byli bezpieczni. Policjanci z powiatu łódzkiego wschodniego rozpoczęli już pierwszą serię szczepień przeciwko Covid-19.

 5. Tragiczny wypadek na torach

  Policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają okoliczności wypadku kolejowego w miejscowości Różyca. Pociąg pospieszny śmiertelnie potrącił 46-letniego mężczyznę.

 6. Pijany kierowca spowodował wypadek, nie udzielił pomocy i uciekł

  Dzięki współpracy policjantów z Koluszek i Pabianic oraz funkcjonariusza z Łodzi, który był poza służbą udało się zatrzymać nietrzeźwego kierowcę tira, który stworzył zagrożenie w ruchu drogowym. Rzgowscy policjanci przedstawili zarzuty 43-letniemu mężczyźnie, który kierował samochodem ciężarowym w stanie nietrzeźwości, spowodował wypadek drogowy i nie udzielił pomocy poszkodowanym osobom.

 7. Usłyszała zarzuty za liczne kradzieże na terenie Andrespola

  Policjanci z Posterunku w Andrespolu zatrzymali kobietę podejrzaną o liczne kradzieże. Łupem podejrzanej padały kosmetyki, obuwie, artykuły spożywcze, papiernicze i dekoracyjne. Łączna wartości skradzionego mienia to blisko 4 tysiące złotych. Amatorka cudzego mienia usłyszała zarzuty kradzieży, za co grozi kara do 5 lat więzienia.

 8. Wzorowa postawa obywatelska pozwoliła na wyeliminowanie nietrzeźwego kierowcy

  W Koluszkach naoczni świadkowie zauważyli volvo, którego tor jazdy ich zaniepokoił. Świadkowie od razu nabrali podejrzeń, iż kierowca może być nietrzeźwy. Dwaj mężczyźni zatrzymali kierowcę volvo i zabrali kluczyki od pojazdu oraz wezwali policję. Na miejscu szybko pojawili się mundurowi. Jak się okazało kierowca miał prawie 3,5 promila alkoholu w organizmie. Teraz odpowie za jazdę w stanie nietrzeźwości za co grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

 9. Wieczorne służby policjantów z funkcjonariuszami SOK pod kątem bezpieczeństwa

  Koluszkowscy dzielnicowi wraz z funkcjonariuszami Służby Ochrony Kolei pełnili wspólną służbę wieczorną w rejonie szlaków komunikacji kolejowej. Głównym celem takich służb jest zwiększenie bezpieczeństwa pieszych przechodzących w miejscach przejazdów kolejowych oraz kontrola taborów kolejowych pod kątem kradzieży paliwa z cystern bądź umieszczania grafitti.

 10. 47-latek zatrzymany za jazdę ,,na podwójnym gazie”

  Policjanci ruchu drogowego z Koluszek zatrzymali 47-letniego mieszkańca gminy Andrespol. Mężczyzna kierował motorowerem mając blisko 2 promile alkoholu w organizmie, był on już wcześniej skazany prawomocnym wyrokiem za kierowanie w stanie nietrzeźwości. Był agresywny i wulgarny wobec mundurowych. Usłyszał już zarzuty, za przestępstwo kierowania w stanie nietrzeźwości grozi do 5 lat pozbawienia wolności a za naruszenie nietykalności cielesnej policjantów grozi kara do 3 lat więzienia.

Tagi

kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą narkotyki nietrzeźwy dzielnicowy gm. Andrespol bezpieczne ferie prewencja ferie KMZB przedszkolaki KP Tuszyn koluszkowscy policjanci kradzież z włamaniem marihuana dzielnicowi kręci mnie bezpieczeństwo bezpieczeństwo na drodze środki odurzające Moja Komenda prelekcje kryminalni wypadek bezpieczna droga do szkoły bezpieczeństwo uczniowie policjanci bezpieczeństwo ruchu drogowego odpowiedzialnosc karna nieletnich promocja zawodu zarzuty cyberprzemoc kpp lodz wschod dzielnicowy gm. Koluszki Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa kradzież zatrzymani kpp łodz wschod konkurs wrd obywatelskie ujęcie pp andrespol ruch drogowy dzielnicowy bliżej nas profilaktyka poszukiwany zatrzymany nietrzeźwy kierujący bezpieczne wakacje kpp koluszki KP Rzgów dzielnicowy

Linki