Komenda Powiatowa Policji Łódź-Wschód

Aktualności

Zobacz SPOT
Aplikacja ,,Moja komenda"
Dzielnicowy bliżej nas
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
KPP ŁÓDŹ-WSCHÓD NA KANALE YOU TUBE

Najczęściej czytane

 1. Policjanci prowadzą zbiórkę dla najbardziej potrzebujących

  Z inicjatywy policjantów z Komisariatu Policji w Tuszynie powstała zbiórka ubrań, zabawek, artykułów szkolnych, przedmiotów gospodarstwa domowego, które zostaną przekazane dla najbardziej potrzebujących osób w Tuszynie i gminie. Zbiórka trwa do 18 października 2019 roku, tego dnia zebrane dary zostaną przekazane do MOPSu w Tuszynie i trafią do najbardziej potrzebujących. W szlachetną akcję włączyli się mundurowi z całego powiatu łódzkiego wschodniego. Odzież i inne przedmioty można przekazywać do KP Tuszyn pok. 20 sierż. szt. Magdalenie Sochaczewskiej bądź do KPP w Koluszkach.

 2. Ponad 20 kilogramów narkotyków nie trafi na czarny rynek

  Ponad 20 kg narkotyków przejęli kryminalni zwalczający przestępczość narkotykową z koluszkowskiej komendy. Policjanci zatrzymali 2 mężczyzn, którzy usłyszeli już zarzuty. Dzięki skrupulatnej pracy policjantów zakazane substancje nie trafią na rynek. Posiadanie znacznej ilości środków odurzających zagrożone jest karą do 10 lat pozbawienia wolności.

 3. Dni Otwarte Komendy Powiatowej Policji w Koluszkach

  Zespół Kadr i Szkolenia Komendy Powiatowej Policji powiatu łódzkiego wschodniego organizuje 11 października 2019 roku w godz. 08:00 - 18:00 Dni Otwarte koluszkowskiej komendy. Tego dnia zapraszamy wszystkich zainteresowanych służbą w Policji. Jeśli chcesz dowiedzieć się jakie są etapy rekrutacji i na czym polega zawód policjanta - przyjdź, porozmawiamy. Pracownicy Zespołu Kadr i Szkolenia będą również przyjmować dokumenty od kandydatów do służby w niebieskim mundurze.

 4. Dla saperów z Gliwic – by inni mogli żyć!

  Policjanci i pracownicy z Komendy Powiatowej Policji w Koluszkach solidaryzując się z ciężko rannymi saperami z Gliwic w dniu dzisiejszym oddali dla nich krew. Przyłączyli się do akcji "Dla saperów z Gliwic – by inni mogli żyć”. Krew jest bezcennym darem, który ratuje życie i zdrowie. Nie można jej wyprodukować, ale można ją oddać.

 5. Kierujący pod wpływem alkoholu zatrzymany przez dzielnicowego w czasie wolnym od służby

  Dzielnicowy z Komendy Powiatowej Policji powiatu łódzkiego wschodniego mł. asp. Michał Piekarski w czasie wolnym od służby ujął nietrzeźwego motorowerzystę. 29 – latek przyjechał do sklepu motorowerem mając w organizmie blisko 2 promile alkoholu, do tego przewoził 52 – letniego pasażera. Teraz nieodpowiedzialnemu kierowcy grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

 6. Niezwykła służba w Policji i jej korzenie oczami licealistów w ramach promocji zawodu

  W związku z dużym zainteresowaniem promocją zawodu prowadzoną przez przedstawicieli Komendy Powiatowej Policji w Koluszkach uczniowie kolejnych klas mundurowych bardzo chcieli zobaczyć z bliska funkcjonowanie Policji w stolicy. Po raz kolejny uczniowie liceum z Wiśniowej Góry wybrali się do Warszawy z policjantami i pracownikami koluszkowskiej komendy. Tego dnia młodzież wzięła udział w niezwykłej lekcji historii powstania polskich formacji bezpieczeństwa publicznego oraz zobaczyła wystawę w Muzeum Policji Komendy Głównej Policji. Licealiści zwiedzili też pierwszy specjalistyczny komisariat w Polsce i poznali specyfikę pracy policji wodnej.

 7. Wybuch w Janówce

  Policjanci wydobyli z płomieni 9 letniego chłopca, który w trakcie wybuchu był w domu. Dwie osoby zginęły.

 8. Wizyta w koluszkowskiej komendzie

  Komendę Powiatową Policji w Koluszkach odwiedzili uczniowie Szkoły Podstawowej w Tuszynie. Dzieci poznały pracę policjantów, zwiedziły mury jednostki policji dzięki czemu mogły zobaczyć jak wygląda codzienna praca. Atrakcją był też radiowóz policyjny, pokój przesłuchań dzieci, strzelnica i siłownia.

 9. Dzień pełen atrakcji zorganizowali policjanci dla rzgowskich przedszkolaków.

  Policjanci w niebieskich mundurach, policyjne psy, motocykle, radiowozy, quady, strażacy, wozy strażackie to wszystko można było zobaczyć przed murami rzgowskiego przedszkola. A to dzięki mundurowym ze rzgowskiego i tuszyńskiego komisariatu, którzy dołożyli wszelkich starań aby spotkanie z pociechami było pełne pozytywnych emocji i niezwykłych atrakcji w ten zwykły, pochmurny dzień. Mimo pogody uśmiechy na twarzach przedszkolaków i ich radość ze spotkania z mundurowymi długo zostaną w ich pamięci.

 10. Policjantki rozmawiają o bezpieczeństwie z rodzicami i ich pociechami

  O bezpieczeństwo dzieci dbają tak samo rodzice jak i policjanci, dlatego też koluszkowscy mundurowi korzystają z każdej okazji aby dotrzeć do większego grona odbiorców. Biorą udział w różnych wydarzeniach i uroczystościach na których gromadzą się całe rodziny. Podczas spotkań policjanci uświadamiają i apelują do rodziców o zadbanie o bezpieczeństwo swoich pociech. Tym razem trzy policjantki z koluszkowskiej komendy gościły w Plichtowie gdzie mówiły o bezpieczeństwie w ruchu drogowym i nie tylko.

Tagi

Linki