Komenda Powiatowa Policji Łódź-Wschód

rekrutacja

Aktualności

Zobacz SPOT
Aplikacja ,,Moja komenda"
Dzielnicowy bliżej nas
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
KPP ŁÓDŹ-WSCHÓD NA KANALE YOU TUBE

Najczęściej czytane

 1. Ćwiczenia ,,Egida 19”

  17 listopada 2019 roku na terenie jednostki Policji w Koluszkach odbyły się ćwiczenia pod kryptonimem „Egida 19”. Celem działań było szkolenie rezerw osobowych Policji powiatu łódzkiego wschodniego poprzez ich powołanie do jednostki przewidzianej do militaryzacji. W ćwiczeniu wzięło udział 20 osób, które przewidziane były do militaryzacji przez właściwego miejscowo Wojskowego Komendanta Uzupełnień. Ćwiczenia zostały rozpoczęte dokładnie o godzinie 7:00 w Komendzie Powiatowej Policji powiatu łódzkiego wschodniego. Tego dnia takie działania odbywały się jednocześnie w 8 jednostkach Policji garnizonu łódzkiego tj: w Koluszkach, Łęczycy, Rawie Maz., Tomaszowie Maz., Wieruszowie, Poddębicach, Pajęcznie i Pabianicach.

 2. Policjanci prowadzą zbiórkę dla najbardziej potrzebujących

  Z inicjatywy policjantów z Komisariatu Policji w Tuszynie powstała zbiórka ubrań, zabawek, artykułów szkolnych, przedmiotów gospodarstwa domowego, które zostaną przekazane dla najbardziej potrzebujących osób w Tuszynie i gminie. Zbiórka trwa do 18 października 2019 roku, tego dnia zebrane dary zostaną przekazane do MOPSu w Tuszynie i trafią do najbardziej potrzebujących. W szlachetną akcję włączyli się mundurowi z całego powiatu łódzkiego wschodniego. Odzież i inne przedmioty można przekazywać do KP Tuszyn pok. 20 sierż. szt. Magdalenie Sochaczewskiej bądź do KPP w Koluszkach.

 3. Wspólnie dbajmy o środowisko

  Policjanci z Posterunku Policji w Andrespolu wspólnie z pracownikami Urzędu Gminy w Andrespolu rozpoczęli cykliczne kontrole na terenie gminy pieców oraz paliw wykorzystywanych do ich ogrzewania.

 4. Jesteśmy jedną drużyną - łączy nas piłka

  Z okazji święta służby cywilnej przypadający na dzień 11 listopada 2018 roku pracownicy koluszkowskiej komendy rozegrali między sobą mecz piłki siatkowej. Sportowe spotkanie przyczyniło się do wspólnego zintegrowania wszystkich pracowników w miłej atmosferze.

 5. Bezpieczeństwo jest najważniejsze

  Policjanci spotkali się z władzami i mieszkańcami miasta Koluszek aby podsumować i omówić kroki, które zostały podjęte i zrealizowane przez ostatnie 4 miesiące mające na celu podniesienie bezpieczeństwa mieszkańców. Dzielnicowi systematycznie pracują nad likwidowaniem zagrożeń naniesionych na KMZB przez mieszkańców naszego powiatu, które w dużej mierze dotyczą przekraczania prędkości w powiecie łódzkim wschodnim.

 6. Uroczysta inauguracja roku szkolnego w LO im. Jana Karskiego w Wiśniowej Górze. Podpisanie porozumienia o współpracy i objęciu patronatem Klasy Mundurowej przez KPP Łódź-Wschód

  W dniu dzisiejszym miała miejsce uroczysta inauguracja roku szkolnego 2017/2018 w nowo powstałym Liceum Ogólnokształcącym im. Jana Karskiego w Wiśniowej Górze. W szkole utworzono klasę o profilu ogólnym oraz dwie klasy o profilu mundurowym. W trakcie uroczystości pomiędzy przedstawicielami służb mundurowych w tym reprezentowanej przez Komendanta insp. Krzysztofa Dąbrowskiego, Komendy Powiatowej Policji powiatu łódzkiego wschodniego a panią Dyrektor LO Dorotą Salską zostało podpisane porozumienie o nawiązaniu współpracy i objęcie patronatem Klasy Mundurowej, gwarantujące jednocześnie wsparcie dla nauczycieli w realizacji innowacji pedagogicznej przygotowującej młodzież do pracy w służbach mundurowych.

 7. Spotkania policjantów z rodzicami, nauczycielami i uczniami

  Dzielnicowi z Posterunku Policji w Andrespolu są częstymi gośćmi w szkołach czy na zebraniach z rodzicami. Takie wizyty z mundurowymi mają na celu przede wszystkim uświadamianie rodziców jak ważną rolę pełnią w życiu swoich dzieci i jak mogą rozpoznać problemy z jakimi borykają się w dzisiejszym świecie ich pociechy. Natomiast podczas spotkań z młodzieżą i nauczycielami policjanci uświadamiają uczniów o ich odpowiedzialności karnej i skutkach zażywania środków odurzających.

 8. "Policyjne serca" zorganizowały zbiórkę odzieży i zabawek dla najbardziej potrzebujących rodzin

  Ubrania, buty, mnóstwo zabawek, gier, artykułów szkolnych, przedmiotów gospodarstwa domowego a nawet wózki i rowerki dziecięce. Takie dary zgromadzili tuszyńscy policjanci, którzy zorganizowali zbiórkę wśród pracowników i mundurowych z komisariatu i koluszkowskiej komendy. Wszystkie zebrane artykuły trafią do najbardziej potrzebujących rodzin z Tuszyna i gminy. Zostaną przekazane przez pracowników tamtejszego MOPS-u. Nie od dziś wiadomo, że ,,policyjne serca” pomagają i wspierają tych najbardziej bezbronnych.

 9. Za mundurem ...kobiety sznurem

  Co piąty funkcjonariusz Policji w województwie łódzkim to kobieta. W garnizonie łódzkim służbę pełni 5886 policjantów , 1145 to panie. Wśród nich jest 127 oficerów, 328 aspirantów, 509 podoficerów i 181 posterunkowych. Są wśród nich absolwentki tak nietypowych kierunków studiów jak geologia, muzykologia, teologia, wzornictwo, zootechnika.

 10. Reagujmy na przemoc rówieśniczą

  W obliczu zjawisk związanych z przemocą rówieśniczą koluszkowscy i rzgowscy policjanci po raz kolejny odwiedzili uczniów i pedagogów w szkole. Tego typu spotkania dają możliwość nie tylko poszerzenia wiedzy młodych ludzi i umiejętności zawodowych pedagogów ale przede wszystkim są cennym źródłem wymiany doświadczeń i sposobów radzenia sobie z problemami młodzieży.

Tagi

Linki