Komenda Powiatowa Policji Łódź-Wschód

rekrutacja

Aktualności

Zobacz SPOT
Aplikacja ,,Moja komenda"
Dzielnicowy bliżej nas
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
KPP ŁÓDŹ-WSCHÓD NA KANALE YOU TUBE
Sisi

Najczęściej czytane

 1. ,,Pompowanie pomaga”! Policjanci z powiatu łódzkiego wschodniego kolejny raz nominowani do #GaszynChallenge

  Policjanci powiatu łódzkiego wschodniego zostali nominowani po raz kolejny do szlachetnej akcji #GaszynChallenge tym razem walczyli o pomoc dla 3 miesięcznej Mai mieszkanki naszego powiatu. Policjanci zostali nominowani przez Areszt Śledczy w Łodzi i Straż Miejską w Tuszynie. Serdecznie dziękujemy za kolejne wyróżnienie. Oczywiście podejmujemy wyzwanie i ,,pompujemy dla Majeczki”!

 2. Zaczęło się od libacji alkoholowej a skończyło zarzutami

  Policjanci zatrzymali dwóch mieszkańców gminy Rzgów. 28 – latek podejrzewany jest o uszkodzenie ciała kolegi, z którym wcześniej spożywał alkohol. Natomiast jego 45 – letni kompan odpowie za kradzież laptopa i telefonu. Za takie przestępstwa może grozić kara pozbawienia wolności do lat 5.

 3. Policjanci z Koluszek zatrzymali po pościgu mężczyznę

  Policjanci koluszkowskiej drogówki zauważyli citroena, którego kierujący przekroczył dozwoloną prędkość. Kiedy nie zatrzymał się do kontroli drogowej i zaczął uciekać policjanci natychmiast ruszyli za nim. Policyjny pościg w gminie Rzgów zakończył się zatrzymaniem 45–letniego mieszkańca Łodzi. Usłyszał on już zarzut, a przed sądem odpowie również za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym i przekroczenie prędkości. Za takie przestępstwo grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

 4. Sezon patroli rowerowych rozpoczęty

  Funkcjonariusze Posterunku Policji w Andrespolu rozpoczęli patrole rowerowe na terenie gminy Andrespol i Nowosolna. Życzymy dużo słonecznych dni oraz kondycji, która pozwoli wytrwać do końca sezonu.

 5. Postawa obywatelska godna naśladowania

  21 czerwca 2020 roku w Kruszowie w gminie Tuszyn, czujny obywatel Piotrkowa Trybunalskiego zatrzymał pojazd, którym podróżował nietrzeźwy mężczyzna.

 6. Nietrzeźwy za kółkiem ciężarówki

  15 czerwca 2020 roku funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Łodzi na autostradzie A1, gmina Nowosolna, powiat łódzki wschodni zatrzymali nietrzeźwego kierującego zespołem pojazdów.

 7. Odzyskany telefon

  14 czerwca 2020 roku funkcjonariusze Komisariatu Policji w Tuszynie dzięki dobremu rozeznaniu terenu i okolicznych mieszkańców szybko wytypowali sprawcę przywłaszczenia telefonu komórkowego pozostawionego przez 9-letniego chłopca na ladzie sklepowej. Za tego rodzaju przestępstwo grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

 8. Policyjne psie serca koluszkowskiej komendy

  Służbowe psy policyjne to specjalnie wyszkolone czworonogi zadaniowane do egzekwowania prawa, zapewniania bezpieczeństwa fizycznego ludzi pełniących służbę w policji. Podczas pokazów ich szybkości i siły żaden przestępca nie ma z nimi szans. Razem ze swoimi opiekunami współpracują aby pomyślnie wykonać powierzone im zadania. Przewodnik psa zapewnia swojemu czworonogowi opiekę przez całą dobę i dba o jego wyszkolenie. W koluszkowskiej policji służy 3 czworonożnych funkcjonariuszy: Mango, Kontra i Gabalon.

 9. 23 – latek trafił do aresztu za posiadanie i sprzedaż narkotyków

  Wnikliwa i skrupulatna praca kryminalnych z Tuszyna doprowadziła do zatrzymania 23 – letniego mieszkańca powiatu łódzkiego wschodniego, który posiadał przy sobie środki odurzające i je sprzedawał. Znajomość środowiska przestępczego pozwoliła na zabezpieczenie ponad 220 gramów marihuany. Mężczyzna usłyszał już prokuratorskie zarzuty i został tymczasowo aresztowany.

 10. Recydywista odpowie za kradzieże i włamania

  Koluszkowscy policjanci zatrzymali sprawcę kradzieży i włamań jakich się dopuszczał przez ostatnie miesiące na terenie gminy Koluszki. 35 - letni mieszkaniec gminy odpowie za kradzież i kradzież z włamaniem w warunkach recydywy. Za kradzież z włamaniem grozi kara nawet do 10 lat więzienia.

Tagi

prewencja kpp łodz wschod bezpieczeństwo na drodze Policja kpp koluszki marihuana prelekcje odpowiedzialnosc karna nieletnich wrd bezpieczna droga do szkoły dzielnicowy bliżej nas kryminalni zarzuty przedszkolaki wypadek bezpieczne ferie dzielnicowy kręci mnie bezpieczeństwo bezpieczne wakacje uczniowie bezpieczeństwo ruchu drogowego profilaktyka zatrzymani służba w Policji KP Tuszyn kpp lodz wschod Moja Komenda rekrutacja dzielnicowy gm. Brójce pp andrespol dzielnicowi ruch drogowy kradzież nietrzeźwy środki odurzające zatrzymany konkurs dzielnicowy gm. Koluszki kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą KMZB promocja zawodu ferie bezpieczeństwo cyberprzemoc dzielnicowy gm. Andrespol KP Rzgów Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa narkotyki policjanci nietrzeźwy kierujący

Linki