Komenda Powiatowa Policji Łódź-Wschód

Aktualności

Aplikacja ,,Moja komenda"
Dzielnicowy bliżej nas
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
KPP ŁÓDŹ-WSCHÓD NA KANALE YOU TUBE

Najczęściej czytane

 1. Zatrzymany producent i diler

  Policjanci z wydziału kryminalnego koluszkowskiej komendy zatrzymali mężczyznę podejrzanego o produkcję i posiadanie znacznej ilości środków odurzających oraz ich udzielanie. Dalsze działania kryminalnych z KP Tuszyn doprowadziły do zatrzymania również dilera, który kilkudziesięciokrotnie udzielał tych środków innym osobom. W sprawie zabezpieczono prawie 60 gram marihuany i ponad 35 gram amfetaminy. Sprawa jest rozwojowa i niewykluczone są kolejne zatrzymania. Za produkcję i posiadanie narkotyków grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, zaś za handel nimi nawet do 10 lat pozbawienia wolności .

 2. V Niepodległościowy Marsz Nordic Walking w Justynowie z udziałem dzielnicowych z PP Andrespol

  11 listopada 2017 roku w ramach programu wdrożonego przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji ,,Dzielnicowy bliżej nas” dzielnicowi z Posterunku Policji w Andrespolu asp. szt. Tomasz Bojanowski i sierż. szt. Malwina Kłosińska zadbali o bezpieczeństwo uczestników V Niepodległościowego Marszu Nordic Walking zorganizowany przez LZS Justynów. Następnie w trakcie obchodów Święta Narodowego odbywających się na terenie Ochotniczej Straży Pożarnej w Justynowie promowali wśród jego uczestników wdrażane przez MSWiA oraz KGP programy i aplikacje internetowae tj. Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa, Dzielnicowy Bliżej Nas i Moja Komenda. Udzielali również informacji dotyczących pracy w Policji zachęcając jednocześnie do wstąpienia w jej szeregi. Rozdawali ulotki informujące o sposobie naboru do służby oraz wdrażanych programach.

 3. Uratowali życie desperata

  Policjanci Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego koluszkowskiej komendy dzięki dużej determinacji i odpowiednim umiejętnościom uratowali 30-letniego mężczyznę, który targnął się na swoje życie.

 4. Koluszki - śmiertelny wypadek w Żakowicach

  Policjanci z komendy powiatowej w Koluszkach pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku, do którego doszło 5 grudnia 2017 roku o godzinie 6:30 na drodze wojewódzkiej W 716 w miejscowości Żakowice w gminie Koluszki. Rowerzystka biorąca udział w zdarzeniu poniosła śmierć na miejscu.

 5. Nieuczciwy znalazca karty płatniczej stanie przed sądem

  21-letni mieszkaniec Koluszek usłyszał zarzuty posługiwania się kartą płatniczą bez zgody prawowitego właściciela czym wpłynął na nieupoważnione automatyczne przetwarzanie danych informatycznych na serwerach bankowych. Teraz nieuczciwy znalazca karty płatniczej stanie przed sądem. Grozi mu kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

 6. Groźny wypadek na drodze krajowej nr 72 w Teolinie

  Policjanci z Komendy Powiatowej Policji powiatu łódzkiego wschodniego wyjaśniają okoliczności groźnego wypadku do jakiego doszło 11 sierpnia 2016 roku około godziny 09:15 na drodze krajowej nr 72 w miejscowości Teolin gm. Nowosolna.

 7. Sprawca kradzieży papierosów w rękach policjantów

  Zaledwie dwie godziny od zgłoszenia koluszkowscy kryminalni zatrzymali sprawcę kradzieży papierosów o wartości prawie 900 zł. Zatrzymany 21-latek był już wcześniej notowany w policyjnych kartotekach. O dalszym losie amatora wyrobów tytoniowych zadecyduje sąd. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

 8. Kradł elementy wyposażenia pociągu

  Współpraca mundurowych z Wydziału Prewencji KPP Łódź-Wschód i Strażników Ochrony Kolei doprowadziła do ustalenia sprawcy kradzieży elementów wyposażenia wagonów kolejowych. Straty poniesione przez przedsiębiorstwo oszacowano na blisko 3 tyś. złotych. Część przedmiotów już odzyskano. Sprawca za swój czyn odpowie przed sądem.

 9. ,,Krzyczymy z całej mocy – STOP PRZEMOCY’’

  Pod takim hasłem odbył się konkurs plastyczny mający na celu prowadzenie działań związanych z profilaktyką i przeciwdziałaniem przemocy w rodzinie oraz propagujący pozytywne zachowania wśród dzieci i młodzieży na terenie gminy Brójce. Do udziału w komisji konkursowej zaproszono terenowego dzielnicowego asp.sztab. Sebastiana Swaczynę, który w codziennej służbie angażuje się w zwalczanie zjawiska przemocy domowej oraz w działania Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Brójcach.

 10. Zostań Policjantem - spotkanie w Powiatowym Urzędzie Pracy Łódź-Wschód w Koluszkach

  9 listopada w Powiatowym Urzędzie Pracy Łódź-Wschód o/Koluszki odbyło się spotkanie z osobami zainteresowanymi podjęciem służby w Policji. Policjanci i pracownik Wydziału Kadr i Szkolenia KPP Łódź-Wschód, zachęcali do wstąpienia w policyjne szeregi oraz udzielali niezbędnych informacji na temat wymogów oraz procederu rekrutacji do służby.

Tagi

Kręci mnie bezpieczeństwo przez cały rok szkolny dzielnicowy gm.Rzgów bezpieczeństwo wypadek podróbki rzecznik bezpieczne wakacje dzielnicowy gm. Brójce dzielnicowy z Andrespola Policja handel ludźmi bezpieczeństwo ruchu drogowego służba w Policji KMZB kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą dzielnicowy bliżej nas dzielnicowy gm. Nowosolna bezpieczna droga do szkoły ferie przedszkolaki dzielnicowy rzgów kręci mnie bezpieczeństwo dzielnicowy gm. Koluszki bezpieczna woda dzielnicowy Rzgów narkotyki prelekcje kradzież rewiry dzielnicowych pies bezpieczeństwo na drodze ruch drogowy dzielnicowy z KP Rzgów działania ruchu drogowego dzielnicowy gm. Andrespol prewencja i profilaktyka dzielnicowy w gm. Tuszyn MSWiA ujecie obywatelskie prewencja służba w KPP Łódź-Wschód zatrzymany sparwca kradzieży dzielnicowi profilaktyka konkurs Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa edukacja Moja Komenda bezpieczczeństwo nad wodą

Linki