Komenda Powiatowa Policji Łódź-Wschód

Aktualności

Zobacz SPOT
Aplikacja ,,Moja komenda"
Dzielnicowy bliżej nas
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
KPP ŁÓDŹ-WSCHÓD NA KANALE YOU TUBE

Najczęściej czytane

 1. ,,Bratkowy rabuś” w rękach policji

  14 kwietnia 2018 roku policjanci z ogniwa patrolowo-interwencyjnego koluszkowskiej komendy zatrzymali mężczyznę, który dokonał kradzieży kwiatów z donic miejskich usytuowanych przy ulicy Brzezińskiej i Reja w Koluszkach. Sprawca został ukarany.

 2. Na elektrycznych rowerach dbają o bezpieczeństwo w gminie Andrespol

  Sprzyjające warunki pogodowe i słoneczna pogoda za oknem to czas wzmożonej aktywności rowerzystów oraz pieszych. By zapewnić wszystkim odpowiedni poziom bezpieczeństwa, dzielnicowi z Posterunku Policji w Andrespolu rozpoczęli pełnić służbę przy wykorzystaniu rowerów z napędem elektrycznym.

 3. Zdewastował miejsce kultu religijnego

  Koluszkowscy policjanci ustalili i zatrzymali 29-latka odpowiedzialnego za zniszczenie figury Matki Boskiej. Kryminalni ustalili, iż ten sam mężczyzna dokonał również zniszczenia ławki i drzwi do jednego z bloków przy ulicy 11 Listopada w Koluszkach. Łączna wartość strat jakie poczynił wandal to blisko 9 tyś. złotych. Grozi mu kara nawet do 7,5 roku pozbawienia wolności, bowiem czynów tych dokonał w warunkach tzw. ,,recydywy”.

 4. Zawalił się dom po wybuchu butli z gazem. Policjanci zabezpieczali ślady.

  Policjanci z udziałem biegłego przeprowadzili oględziny w miejscu zawalenia się domu. Prawdopodobną przyczyną zdarzenia był wybuch butli z gazem. Na szczęście nikt nie zginął.

 5. Bezpieczna wiosna z dzielnicowym

  Nie lada atrakcje dla uczniów Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Kurowicach – filia w Woli Rakowej przygotował dzielnicowy gminy Brójce asp. sztab. Sebastian Swaczyna z Komisariatu Policji w Rzgowie, który był organizatorem niecodziennych zajęć. W trakcie pouczającej lekcji odbywającej się na świeżym powietrzu, w których uczestniczyli również nauczyciele, przedstawiciele władz samorządowych, strażacy i policjanci reprezentujący różne wydziały, maluchy miały okazję poznać różne zasady ogólnopojętego bezpieczeństwa co z pewnością wpłynie na jego poprawę. Prócz nauki był również czas na poznanie zawodu policjanta i strażaka, pokaz tresury policyjnego psa, pokaz pojazdów i sprzętu wykorzystywanego w codziennej służbie oraz atrakcyjne niespodzianki i nagrody.

 6. Dzielnicowy rozmawiał o bezpieczeństwie z mieszkańcami Justynowa

  W dniu 10 kwietnia 2018 roku dzielnicowy z Posterunku Policji w Andrespolu asp. szt. Tomasz Bojanowski uczestniczył w spotkaniu z mieszkańcami Justynowa, które odbyło się w budynku Szkoły Podstawowej w Justynowie przy ulicy Łódzkiej 17. To doskonała okazja do rozmowy o bezpieczeństwie. Mundurowy przekazał również uczestnikom spotkania elementy odblaskowe wpływające na poprawę bezpieczeństwa pieszych użytkowników drogi.

 7. ,,Bezpieczeństwo i profilaktyka” – debata na rzecz poprawy bezpieczeństwa najmłodszych…

  12 kwietnia 2018 r. na terenie Liceum Ogólnokształcącym im. Jana Karskiego w Wiśniowej Górze odbyła się debata poświęcona zagadnieniom bezpieczeństwa i profilaktyki. Głównymi organizatorami byli: Ko-menda Powiatowa Policji powiatu łódzkiego wschodniego reprezentowana przez Komendanta insp. Krzysztofa Dąbrowskiego oraz Kuratorium Oświaty w Łodzi reprezentowane przez Starszego Wizytatora panią Ewę Sobór. W debacie uczestniczyli ponadto przedstawiciele placówek edukacyjnych, władz samorządowych, kościoła oraz terenowi dzielnicowi z całego terenu powiatu łódzkiego wschodniego.

 8. Konkurs dla dzielnicowych - finał w czerwcu !

  Komenda Wojewódzką Policji w Łodzi organizuje Konkursu dla policjantów dzielnicowych garnizonu łódzkiego pod nazwą „Najlepszy plan działania priorytetowego dzielnicowego województwa łódzkiego” Zgodnie z zaakceptowanym regulaminem przedsięwzięcie zostanie przeprowadzone w następujących etapach: 1) etap I - eliminacje na szczeblu komend powiatowych/miejskich do 7 maja 2018 r. 2) etap II - sporządzenie prezentacji multimedialnej do 16 maja 2018 r. 3) etap III - finał konkursu 22 i 23 maja 2018 r. Rozpoczęły się już eliminacje powiatowe Konkursu w poszczególnych jednostkach powiatowych /miejskich garnizonu łódzkiego.

 9. Uroczysta inauguracja roku szkolnego w LO im. Jana Karskiego w Wiśniowej Górze. Podpisanie porozumienia o współpracy i objęciu patronatem Klasy Mundurowej przez KPP Łódź-Wschód

  W dniu dzisiejszym miała miejsce uroczysta inauguracja roku szkolnego 2017/2018 w nowo powstałym Liceum Ogólnokształcącym im. Jana Karskiego w Wiśniowej Górze. W szkole utworzono klasę o profilu ogólnym oraz dwie klasy o profilu mundurowym. W trakcie uroczystości pomiędzy przedstawicielami służb mundurowych w tym reprezentowanej przez Komendanta insp. Krzysztofa Dąbrowskiego, Komendy Powiatowej Policji powiatu łódzkiego wschodniego a panią Dyrektor LO Dorotą Salską zostało podpisane porozumienie o nawiązaniu współpracy i objęcie patronatem Klasy Mundurowej, gwarantujące jednocześnie wsparcie dla nauczycieli w realizacji innowacji pedagogicznej przygotowującej młodzież do pracy w służbach mundurowych.

 10. Uczniowie z Klasy Mundurowej LO. im. J. Karskiego w Wiśniowej Górze, "dzień wagarowicza" spędzili w koluszkowskiej komendzie policji

  21 marca 2018 roku w Komendzie Powiatowej Policji powiatu łódzkiego wschodniego, w ramach ogólnopolskiego „Dnia Przedsiębiorczości" gościła delegacja uczniów klasy mundurowej z Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Karskiego w Wi-śniowej Górze. Akcja, organizowana jest corocznie przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości pod honorowym patronatem Prezydenta RP i sprzyja podejmowaniu przez młodych ludzi trafnych decyzji w planowaniu dalszej drogi edukacyjnej i zawodowej.

Tagi

KMZB Moja Komenda dzielnicowy gm. Koluszki dzielnicowy z Andrespola bezpieczeństwo kradzież dzielnicowy gm. Andrespol nietrzeźwy kierujący wrd konkurs bezpieczczeństwo nad wodą służba w Policji dzielnicowy bliżej nas zostań policjantem rewiry dzielnicowych dzielnicowy Rzgów przedszkolaki bezpieczne wakacje Kręci mnie bezpieczeństwo przez cały rok szkolny dzielnicowy gm. Nowosolna bezpieczne święta edukacja życzenia dzielnicowy w gm. Tuszyn włamywacze Policja bezpieczne ferie kręci mnie bezpieczeństwo narkotyki przeciwdziałanie narkomanii bezpieczna droga do szkoły bezpieczeństwo na drodze ujecie obywatelskie MSWiA Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa dzielnicowy prewencja i profilaktyka prelekcje prewencja kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą ferie dzień kobiet wypadek dzielnicowy gm. Brójce bezpieczeństwo ruchu drogowego dzielnicowi bezpieczna woda profilaktyka dzielnicowy gm.Rzgów ruch drogowy

Linki