Komenda Powiatowa Policji Łódź-Wschód

Aktualności

Zobacz SPOT
Aplikacja ,,Moja komenda"
Dzielnicowy bliżej nas
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
KPP ŁÓDŹ-WSCHÓD NA KANALE YOU TUBE

Najczęściej czytane

 1. ZOSTAŃ POLICJANTEM, CZEKAMY NA CIEBIE !!! - film instruktażowy z testem sprawnościowym dla kandydatów do służby w policji

  Lubisz pomagać innym? Lubisz wyzwania? Cenisz stabilne warunki zatrudnienia? Zostań policjantem! To zawód dla ludzi z pasją. Wymagający i dający dużo satysfakcji z możliwością pomocy innym ludziom. Jeśli chcesz z nami pracować – przystąp do działania!

 2. Kolejny raz promowali policyjny zawód

  Policjanci i pracownicy Zespołu Kadr i Szkolenia Komendy Powiatowej Policji powiatu łódzkiego wschodniego, kolejny raz promowali policyjną służbę. Tym razem na dniach otwartych Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Koluszkach, który w swojej edukacyjnej ofercie posiada profilowany kierunek policyjno-prawny, pod specjalnym patronatem KPP Łódź-Wschód.

 3. Koluszkowscy policjanci uratowali życie 18-letniej desperatce

  Szybkie i zdecydowane działanie policjantów z koluszkowskiego ogniwa patrolowo-interwencyjnego zapobiegło tragedii. Udaremnili oni próbę samobójczą młodej kobiety, która weszła na drzewo i przy wykorzystaniu koszulki zawiązanej na gałęzi próbowała targnąć się na własne życie. Mundurowi bezpiecznie sprowadzili ją na ziemię i przekazali pod opiekę lekarzy.

 4. Uroczysta zbiórka i nagrody dla policjantów z KPP Łódź-Wschód

  25 maja 2018 roku na terenie Oddziałów Prewencji Policji w Łodzi odbyła się uroczysta zbiórka kadry kierowniczej garnizonu łódzkiego, w trakcie której ślubowanie złożyli nowo przyjęci policjanci. Wręczono także nagrody laureatom policyjnych konkursów i funkcjonariuszom wyróżniającym się w służbie. Nagrody z rąk Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi insp. Andrzeja Łapińskiego za zajęcie I miejsca w wojewódzkich eliminacjach ogólnopolskiego konkursu ,,Policjant służby kryminalnej" odebrali mundurowi z KPP Łódź-Wschód

 5. Najlepsi kryminalni roku 2018

  W dniach 5-7 czerwca 2018 r. w Szkole Policji w Pile odbył się Finał IV Ogólnopolskiego Konkursu „Policjant Służby Kryminalnej 2018”, którego organizatorami byli: Biuro Kryminalne Komendy Głównej Policji, Centralne Laboratorium Kryminalistyczne Policji oraz Szkoła Policji w Pile. Honorowy patronat nad konkursem objął Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Joachim Brudziński. W czołówce najlepszych w kraju ponownie policjanci z Komendy Powiatowej Policji powiatu łódzkiego wschodniego.

 6. Tragiczny wypadek motoparalotniarza

  Do tragicznego wypadku doszło 31 maja 2018 roku na terenie Żeromina w gminie Tuszyn. Z niewyjaśnionych dotąd przyczyn 33-letni łodzianin odbywający samotny lot motoparalotnią, runął na ziemię z wysokości kilkudziesięciu metrów. Niestety poniósł śmierć na miejscu. Sprawę badają tuszyńscy policjanci pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Piotrkowie Trybunalskim.

 7. Podróbki warte blisko 2,5 mln. złotych wycofane ze sprzedaży

  Policjanci z Koluszek zabezpieczyli na terenie jednego z największych w Europie centrów handlowych w Rzgowie około 1400 szt. odzieży, obuwia i wyrobów galanteryjnych z podrobionymi znakami towarowymi znanych światowych marek. Wstępne straty właścicieli poszczególnych znaków oszacowano na ok. 2,5 miliona złotych.

 8. Siódmoklasiści z Kurowic z wizytą w koluszkowskiej komendzie

  Dwie grupy uczniów klas VII ze Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Kurowicach zawitały w murach budynku Komendy Powiatowej Policji powiatu łódzkiego wschodniego. Młodzież w trakcie wizyty uzyskała od mundurowych informacje, które przybliżyły im policyjną służbę oraz strukturę komendy powiatowej. Uczniowie mogli zobaczyć jak wyposażony jest budynek komendy oraz jakie wyposażenia policjanci zabierają do codziennej służby. Organizatorem nietypowej wycieczki oraz ,,przewodnikiem” był dzielnicowy gm. Brójce z Komisariatu Policji w Rzgowie asp. sztab. Sebastian Swaczyna, który w ramach programu wdrożonego przez MSWiA i KGP pn. ,,Dzielnicowy bliżej nas” prowadzi edukacyjne prelekcje z udziałem dzieci i młodzieży.

 9. Dzień Mamy z dzielnicowym

  Z okazji ,,Dnia Matki”, GOK w Brójcach na terenie zewnętrznym Świetlicy Środowiskowej w Bukowcu zorganizował dla wszystkich mam (i nie tylko), festyn połączony z występami artystycznymi ich pociech oraz wieloma innymi atrakcjami dla starszych i młodszych. Do udziału w tym wydarzeniu został zaproszony również dzielnicowy z Komisariatu Policji w Rzgowie asp.sztab. Sebastian Swaczyna, który wspólnie z innymi f-szami promował policyjny zawód i zadbał o bezpieczeństwo plenerowej imprezy.

 10. Przyłapany na ,,gorącym uczynku”

  Grupa nastolatków zatrzymała przy szlaku kolejowym na trasie Koluszki-Tomaszów Mazowiecki 30 -letniego piromana, który podłożył ogień w pięciu kolejnych miejscach dębowego lasu. Ich stanowcza i szybka reakcja zapobiegła pożarowi, który mógł się rozprzestrzenić na ponad 230 hektarowej powierzchni lasu. W chwili zatrzymania ,,piroman” miał w organizmie 3 promile alkoholu. Po wytrzeźwieniu usłyszy zarzut, za który grozi mu kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Tagi

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa narkotyki dzielnicowy gm. Andrespol dzielnicowy gm. Brójce rewiry dzielnicowych służba w Policji dzielnicowy z Andrespola Moja Komenda bezpieczne wakacje handel ludźmi podróbki włamywacze zostań policjantem prewencja i profilaktyka KMZB przeciwdziałanie narkomanii nietrzeźwy kierujący ferie bezpieczeństwo ruchu drogowego prelekcje bezpieczeństwo na drodze wrd ruch drogowy dzielnicowi wypadek Kręci mnie bezpieczeństwo przez cały rok szkolny konkurs dzielnicowy edukacja dzielnicowy Rzgów podrobione znaki towarowe kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą kradzież Policja dzielnicowy gm.Rzgów dzielnicowy w gm. Tuszyn profilaktyka bezpieczna woda prewencja przedszkolaki wypoczynek dzielnicowy gm. Nowosolna dzielnicowy bliżej nas dzielnicowy gm. Koluszki kręci mnie bezpieczeństwo MSWiA bezpieczna droga do szkoły bezpieczczeństwo nad wodą bezpieczeństwo bezpieczne ferie

Linki