Komenda Powiatowa Policji Łódź-Wschód

Aktualności

Dzielnicowy bliżej nas
Aplikacja ,,Moja komenda"
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa

Najczęściej czytane

 1. Zatrzymany z narkotykami

  Policjanci z Wydziału Kryminalnego koluszkowskiej komendy zatrzymali mężczyznę w wieku 29 lat, mieszkańca Koluszek, który posiadał przy sobie środki odurzające. Za ich posiadanie grozi kara do 3 lat pozbawiania wolności. O jego dalszym losie zadecyduje sąd.

 2. Kolejne spotkania dzielnicowych z lokalną społecznością

  Dzielnicowi z Komendy Powiatowej Policji powiatu łódzkiego wschodniego zainicjowali kolejne spotkania prewencyjno-profilaktyczne w ramach programu ,,Dzielnicowy bliżej Nas” z mieszkańcami gminy Koluszki. W spotkaniach uczestniczyli przedstawiciele Rady Sołeckiej Sołectwa Katarzynów -Zygmuntów oraz Państwowej Straży Pożarnej w Koluszkach.

 3. Podsumowanie osiągnięć uzyskanych w 2016 roku

  9 lutego 2017 roku w sali konferencyjnej Komendy Powiatowej Policji powiatu łódzkiego wschodniego w Koluszkach, odbyła się odprawa roczna, w trakcie której dokonano podsumowania wyników i osiągnięć policyjnych uzyskanych w 2016 roku. W odprawie udział wziął Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi do spraw prewencji insp. Dariusz Walichnowski oraz przedstawiciele władz samorządowych i instytucji współpracujących z policją na rzecz poprawy bezpieczeństwa w powiecie łódzkim wschodnim.

 4. DZIELNICOWY – możesz na nim polegać

  Bycie dzielnicowym to duże wyzwanie a zarazem ogromna odpowiedzialność. To służba wymagająca od policjanta nieprzeciętnej empatii a zarazem gotowości do natychmiastowego działania i podejmowania ,,kroków”, które bezpośrednio i znacząco mogą wpłynąć na poprawę życia osób pokrzywdzonych. Praca jaką wykonuje dzielnicowy przynosi osobom pokrzywdzonym, w szczególności ofiarom przemocy poczucie sprawiedliwości. W zainteresowaniu dzielnicowych jest wszystko to co może wskazywać, że na podległym im terenie powoduje naruszenia ładu i porządku publicznego oraz ogólnie przyjętych zasad i norm społecznych. W samej Komendzie Powiatowej Policji powiatu łódzkiego wschodniego swoją służbę pełni trzech dzielnicowych, zaś w całym powiecie jest ich łącznie dwunastu.

 5. Zwolnij! Jak kocha, to poczeka

  14 lutego to „Dzień Zakochanych” popularnie zwany Walentynkami. To czas, który chcemy spędzić z bliskimi nam osobami. Policjanci z garnizonu łódzkiego właśnie w tym wyjątkowym dniu zaplanowali działania mające na celu zwrócić uwagę kierujących na sprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Podczas akcji prowadzonej na drodze, funkcjonariusze dla osób, które przekroczyły dozwoloną prędkość przygotowali okolicznościowe zapachowe serduszka z wymowną treścią: „Zwolnij! Jak kocha, to poczeka”.

 6. Szkolenie psów policyjnych w Łodzi - Gabalon w czołówce !!!

  2 lutego 2017 roku na terenie Oddziału Prewencji Policji w Łodzi przy ulicy Pienistej odbyły się zajęcia kontrolne dla wszystkich psów policyjnych wyspecjalizowanych w wyszukiwaniu narkotyków. Udział w nich wzięło 12 psów będących na stanie Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi. Zwyciężyła Hera z przewodnikiem asp. Maciejem Kołeczek z sieradzkiej komendy policji. Gabalon z Komendy Powiatowej Policji powiatu łódzkiego wschodniego wraz z przewodnikiem mł.asp. Wawrzyńcem Modrzejewskim, uplasował się na drugim miejscu. Gratulujemy !!!

 7. Służba w Komendzie Powiatowej Policji powiatu łódzkiego wschodniego

  Chcesz pełnić służbę w Naszej jednostce ? Obserwuj aktualne ogłoszenia umieszczane na stronie internetowej KPP Łódź-Wschód w zakładce ,,PRACA i SŁUZBA". Skorzystaj bezpośrednio z zakładki lub poniższego linku.

 8. Szóstoklasiści zawitali z wizytą w koluszkowskiej komendzie

  Grupa uczniów klasy VI b ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Marii Konopnickiej w Koluszkach zawitała w murach, budynku Komendy Powiatowej Policji powiatu łódzkiego wschodniego.

 9. Zabezpieczyli "jednorękich bandytów"

  W ramach wspólnej akcji policjantów z komisariatu w Tuszynie, funkcjonariuszy Urzędu Celnego I w Łodzi oraz Inspektora Terenowego ZAiKS S.A zabezpieczono 6 nielegalnych automatów do gier hazardowych oraz stwierdzono naruszenie Ustawy o prawach autorski i prawach pokrewnych. Za naruszenie wymienionych przepisów grozi kara wysokiej grzywny i do 3 lat pozbawienia wolności.

 10. Czujność na drodze

  Mieszkaniec gminy Tuszyn, zatrzymał na drodze krajowej DK-91 , kierowcę osobowego BMW, który prawdopodobnie znajdował się po wpływem środków odurzających. Jeśli badanie krwi potwierdzi to przypuszczenie, kierowca na długi czas straci uprawnienia do kierowania pojazdami. Grozi mu również kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Tagi

bezpieczny komputer nietrzeźwy jednoręki bandyta praw wypadek odblaski rewiry dzielnicowych Policja KMZB szkoła podstawowa ruch drogowy dzielnicowy rejon bezpieczeństwo petardy automaty do gry policja Andrespol praca w Policji dzielnicowy bliżej nas ujęcie MSWiA rzecznik ferie akcja policji posterunek w Andrespolu edukacja fajerwerki Biuletyn Informacji Publicznej ochrona ujecie obywatelskie tuszyn BIP gimnazjum pełnomocnik andrespol Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa zatrzymany policyjny czworonóg odparwa roczna ślubowanie nowo przyjęci funkcjonariusze dzielnicowi przedszkolaki rzgów narkotyki prelekcje Moja Komenda długi weekend 2016 prewencja bezpieczne ferie 2017

Linki