Komenda Powiatowa Policji Łódź-Wschód

Aktualności

Aplikacja ,,Moja komenda"
Dzielnicowy bliżej nas
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
KPP ŁÓDŹ-WSCHÓD NA KANALE YOU TUBE

Najczęściej czytane

 1. Dzielnicowi, przewodnicy oraz ich czworonożni pupile z wizytą u przedszkolaków z gminy Andrespol

  Dzielnicowi z Posterunku Policji w Andrespolu przygotowali dla maluchów z przedszkola w Andrespolu i Wiśniowej Górze nie lada atrakcję. W pouczających spotkaniach uczestniczyli przewodnicy z policji i ochotniczej straży pożarnej wraz z psami służbowymi. Był czas na prelekcyjną pogadankę oraz pokaz tresury i posłuszeństwa czworonożnych pupili. Spotkaniom towarzyszyło mnóstwo pozytywnych emocji i z pewnością maluchy na długi czas zapamiętają ich przebieg, który uwieczniono również na pamiątkowych fotografiach.

 2. Dzielnicowy w Skoszewach

  Dzielnicowy z Posterunku Policji w Andrespolu udał się z niecodzienna wizytą do uczniów Szkoły Podstawowej w Skoszewach by w ramach programu MSWiA ..Kręci mnie bezpieczeństwo… przez cały rok szkolny’’ porozmawiać z najmłodszymi o właściwych postawach zarówno jako uczestników ruchu drogowego jak i w przypadku kontaktu z osobą obcą lub agresywnym psem. Cenne wskazówki przekazane przez dzielnicowego z pewnością przyczynią się do poprawy bezpieczeństwa zarówno maluchów jak i starszych uczniów.

 3. Sprawcy kradzieży i paser ciągnika o wartości kilkudziesięciu tysięcy złotych zatrzymani

  Wspólne działania kryminalnych z Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi i Komendy Powiatowej Policji w Koluszkach doprowadziły do zatrzymania sprawców kradzieży ciągnika o wartości 84 000 zł. Wpadła także osoba, która pomagała ukryć pojazd. Odzyskany ciągnik powrócił w ręce właściciela, zaś przestępcze trio usłyszało zarzuty. Podejrzanym grożą wysokie kary bowiem czynów tych dokonali w warunkach tzw. recydywy. O ich dalszym losie zadecyduje sąd.

 4. Kolejna osoba z zarzutami za posiadanie narkotyków

  Policjanci z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego Komendy Powiatowej Policji powiatu Łódzkiego Wschodniego zatrzymali mężczyznę posiadającego środki odurzające wbrew przepisom Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Usłyszał on już zarzut, za który grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności. O jego dalszym losie zadecyduje sąd.

 5. Za włamania do automatów z pieniędzmi odpowiedzą przed sądem

  Trzy osoby w wieku od 18 do 25 lat zostały zatrzymane przez policjantów z Tuszyna bezpośrednio po włamaniu na miejscowej myjni do automatów wrzutowych. Ustalenia mundurowych wskazywały, iż dwie z trzech osób dokonało już wcześniej włamania do tych samych automatów z pieniędzmi. Wówczas ich łupem padła gotówka w kwocie około 1 000 zł. Teraz przestępcze trio czeka proces sądowy. Za kradzież z włamaniem grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności

 6. Profilaktyczne spotkanie z rodzicami

  Dzielnicowy gminy Koluszki i policyjny profilaktyk byli uczestnikami spotkania rodziców uczniów klas I-III z radą pedagogiczną i Dyrekcją Szkoły Podstawowej nr 2 w Koluszkach. W trakcie spotkania mundurowi w ramach działań profilaktycznych omówili zagadnienia związane z cyberprzemocą i odpowiedzialnością karną nieletnich i ich prawnych opiekunów oraz bezpieczeństwem w ruchu drogowym.

 7. O bezpieczeństwie ruchu drogowego podczas prelekcji w Kurowicach

  Z inicjatywy dzielnicowego z Komisariatu Policji w Rzgowie asp.sztab. Sebastiana Swaczyny mundurowi odwiedzili uczniów Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Kurowicach by kolejny raz porozmawiać z nimi o bezpieczeństwie w ruchu drogowym. Nietypowe zajęcia wykazały, że uczniów kurowickiej szkoły ,,Kręci bezpieczeństwo… przez cały rok szkolny”.

 8. ,,Kręci ich bezpieczeństwo… przez cały rok szkolny”

  Dzielnicowy z Komisariatu Policji w Tuszynie w ramach programu ,,Kręci mnie bezpieczeństwo…przez cały rok szkolny” oraz zgodnie z założeniami programu wdrożonego przez MSWiA i KGP ,,Dzielnicowy bliżej nas” przeprowadził policyjne prelekcje na terenie Przedszkola Miejskiego nr 2 ,,Pod sosnami” w Tuszyn Lesie Oddział w Garbowie przy ulicy Kruszowskiej 13. Pouczające zajęcia oraz atrakcyjny przekaz dostosowany do grupy wiekowej cieszyły się zainteresowaniem maluchów.

 9. Wspólny wysiłek służb doprowadził do szczęśliwego finału poszukiwań

  Akcja poszukiwawcza policji i straży pożarnej zaginionego 78-letniego mężczyzny zakończyła się sukcesem. Spacerowicz, który stracił orientację w terenie, został odnaleziony w lesie. Cały i zdrowy wrócił pod opiekę zatroskanej rodziny.

 10. Przedszkolaki z Andrespola z wizytą w koluszkowskiej komendzie

  Dwie liczne grupy maluchów z Samorządowego Przedszkola w Andrespolu w dniach 26 -27 września 2017 roku gościły w murach budynku Komendy Powiatowej Policji powiatu łódzkiego wschodniego. Spotkaniu towarzyszyło mnóstwo emocji. Pojawiły się również akcenty dotyczące bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Tagi

prelekcje dzielnicowy gm.Rzgów dzielnicowy gm. Koluszki praca w Policji dzielnicowy Rzgów prewencja i profilaktyka służba w KPP Łódź-Wschód podróbki MSWiA rzgów KMZB dzielnicowi dzielnicowy gm. Brójce działania ruchu drogowego edukacja konkurs Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa dzielnicowy w gm. Tuszyn bezpieczeństwo na drodze przedszkolaki Policja dzielnicowy gm. Nowosolna bezpieczne wakacje dzielnicowy bezpieczczeństwo nad wodą dzielnicowy gm. Andrespol bezpieczna woda ferie bezpieczna droga do szkoły Kręci mnie bezpieczeństwo przez cały rok szkolny dzielnicowy z KP Rzgów ślubowanie ujecie obywatelskie dzielnicowy z Andrespola rewiry dzielnicowych wypadek bezpieczeństwo rzecznik ruch drogowy bezpieczeństwo ruchu drogowego dzielnicowy bliżej nas narkotyki Moja Komenda kradzież kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą kręci mnie bezpieczeństwo handel ludźmi prewencja nietrzeźwy profilaktyka

Linki