Komenda Powiatowa Policji Łódź-Wschód

Aktualności

Zobacz SPOT
Aplikacja ,,Moja komenda"
Dzielnicowy bliżej nas
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
KPP ŁÓDŹ-WSCHÓD NA KANALE YOU TUBE

Najczęściej czytane

 1. ,,Bratkowy rabuś” w rękach policji

  14 kwietnia 2018 roku policjanci z ogniwa patrolowo-interwencyjnego koluszkowskiej komendy zatrzymali mężczyznę, który dokonał kradzieży kwiatów z donic miejskich usytuowanych przy ulicy Brzezińskiej i Reja w Koluszkach. Sprawca został ukarany.

 2. Na elektrycznych rowerach dbają o bezpieczeństwo w gminie Andrespol

  Sprzyjające warunki pogodowe i słoneczna pogoda za oknem to czas wzmożonej aktywności rowerzystów oraz pieszych. By zapewnić wszystkim odpowiedni poziom bezpieczeństwa, dzielnicowi z Posterunku Policji w Andrespolu rozpoczęli pełnić służbę przy wykorzystaniu rowerów z napędem elektrycznym.

 3. Zdewastował miejsce kultu religijnego

  Koluszkowscy policjanci ustalili i zatrzymali 29-latka odpowiedzialnego za zniszczenie figury Matki Boskiej. Kryminalni ustalili, iż ten sam mężczyzna dokonał również zniszczenia ławki i drzwi do jednego z bloków przy ulicy 11 Listopada w Koluszkach. Łączna wartość strat jakie poczynił wandal to blisko 9 tyś. złotych. Grozi mu kara nawet do 7,5 roku pozbawienia wolności, bowiem czynów tych dokonał w warunkach tzw. ,,recydywy”.

 4. Zawalił się dom po wybuchu butli z gazem. Policjanci zabezpieczali ślady.

  Policjanci z udziałem biegłego przeprowadzili oględziny w miejscu zawalenia się domu. Prawdopodobną przyczyną zdarzenia był wybuch butli z gazem. Na szczęście nikt nie zginął.

 5. Bezpieczna wiosna z dzielnicowym

  Nie lada atrakcje dla uczniów Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Kurowicach – filia w Woli Rakowej przygotował dzielnicowy gminy Brójce asp. sztab. Sebastian Swaczyna z Komisariatu Policji w Rzgowie, który był organizatorem niecodziennych zajęć. W trakcie pouczającej lekcji odbywającej się na świeżym powietrzu, w których uczestniczyli również nauczyciele, przedstawiciele władz samorządowych, strażacy i policjanci reprezentujący różne wydziały, maluchy miały okazję poznać różne zasady ogólnopojętego bezpieczeństwa co z pewnością wpłynie na jego poprawę. Prócz nauki był również czas na poznanie zawodu policjanta i strażaka, pokaz tresury policyjnego psa, pokaz pojazdów i sprzętu wykorzystywanego w codziennej służbie oraz atrakcyjne niespodzianki i nagrody.

 6. Dzielnicowy rozmawiał o bezpieczeństwie z mieszkańcami Justynowa

  W dniu 10 kwietnia 2018 roku dzielnicowy z Posterunku Policji w Andrespolu asp. szt. Tomasz Bojanowski uczestniczył w spotkaniu z mieszkańcami Justynowa, które odbyło się w budynku Szkoły Podstawowej w Justynowie przy ulicy Łódzkiej 17. To doskonała okazja do rozmowy o bezpieczeństwie. Mundurowy przekazał również uczestnikom spotkania elementy odblaskowe wpływające na poprawę bezpieczeństwa pieszych użytkowników drogi.

 7. ,,Bezpieczeństwo i profilaktyka” – debata na rzecz poprawy bezpieczeństwa najmłodszych…

  12 kwietnia 2018 r. na terenie Liceum Ogólnokształcącym im. Jana Karskiego w Wiśniowej Górze odbyła się debata poświęcona zagadnieniom bezpieczeństwa i profilaktyki. Głównymi organizatorami byli: Ko-menda Powiatowa Policji powiatu łódzkiego wschodniego reprezentowana przez Komendanta insp. Krzysztofa Dąbrowskiego oraz Kuratorium Oświaty w Łodzi reprezentowane przez Starszego Wizytatora panią Ewę Sobór. W debacie uczestniczyli ponadto przedstawiciele placówek edukacyjnych, władz samorządowych, kościoła oraz terenowi dzielnicowi z całego terenu powiatu łódzkiego wschodniego.

 8. Konkurs dla dzielnicowych - finał w czerwcu !

  Komenda Wojewódzką Policji w Łodzi organizuje Konkursu dla policjantów dzielnicowych garnizonu łódzkiego pod nazwą „Najlepszy plan działania priorytetowego dzielnicowego województwa łódzkiego” Zgodnie z zaakceptowanym regulaminem przedsięwzięcie zostanie przeprowadzone w następujących etapach: 1) etap I - eliminacje na szczeblu komend powiatowych/miejskich do 7 maja 2018 r. 2) etap II - sporządzenie prezentacji multimedialnej do 16 maja 2018 r. 3) etap III - finał konkursu 22 i 23 maja 2018 r. Rozpoczęły się już eliminacje powiatowe Konkursu w poszczególnych jednostkach powiatowych /miejskich garnizonu łódzkiego.

 9. Uroczysta inauguracja roku szkolnego w LO im. Jana Karskiego w Wiśniowej Górze. Podpisanie porozumienia o współpracy i objęciu patronatem Klasy Mundurowej przez KPP Łódź-Wschód

  W dniu dzisiejszym miała miejsce uroczysta inauguracja roku szkolnego 2017/2018 w nowo powstałym Liceum Ogólnokształcącym im. Jana Karskiego w Wiśniowej Górze. W szkole utworzono klasę o profilu ogólnym oraz dwie klasy o profilu mundurowym. W trakcie uroczystości pomiędzy przedstawicielami służb mundurowych w tym reprezentowanej przez Komendanta insp. Krzysztofa Dąbrowskiego, Komendy Powiatowej Policji powiatu łódzkiego wschodniego a panią Dyrektor LO Dorotą Salską zostało podpisane porozumienie o nawiązaniu współpracy i objęcie patronatem Klasy Mundurowej, gwarantujące jednocześnie wsparcie dla nauczycieli w realizacji innowacji pedagogicznej przygotowującej młodzież do pracy w służbach mundurowych.

 10. Uczniowie z Klasy Mundurowej LO. im. J. Karskiego w Wiśniowej Górze, "dzień wagarowicza" spędzili w koluszkowskiej komendzie policji

  21 marca 2018 roku w Komendzie Powiatowej Policji powiatu łódzkiego wschodniego, w ramach ogólnopolskiego „Dnia Przedsiębiorczości" gościła delegacja uczniów klasy mundurowej z Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Karskiego w Wi-śniowej Górze. Akcja, organizowana jest corocznie przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości pod honorowym patronatem Prezydenta RP i sprzyja podejmowaniu przez młodych ludzi trafnych decyzji w planowaniu dalszej drogi edukacyjnej i zawodowej.

Tagi

dzielnicowy gm.Rzgów dzielnicowy gm. Nowosolna profilaktyka Kręci mnie bezpieczeństwo przez cały rok szkolny dzielnicowy Rzgów bezpieczna woda włamywacze Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa prewencja i profilaktyka bezpieczeństwo na drodze życzenia bezpieczeństwo kradzież dzielnicowy w gm. Tuszyn dzielnicowy dzielnicowy gm. Brójce prelekcje ferie prewencja Policja bezpieczna droga do szkoły kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą dzielnicowy gm. Koluszki Moja Komenda przeciwdziałanie narkomanii MSWiA konkurs bezpieczne wakacje dzielnicowi kręci mnie bezpieczeństwo przedszkolaki narkotyki zostań policjantem dzielnicowy bliżej nas bezpieczne święta dzielnicowy z Andrespola dzielnicowy gm. Andrespol bezpieczne ferie KMZB nietrzeźwy kierujący dzień kobiet bezpieczczeństwo nad wodą ruch drogowy ujecie obywatelskie edukacja bezpieczeństwo ruchu drogowego służba w Policji wrd rewiry dzielnicowych wypadek

Linki