Start arrow Aktualności
poniedziałek, 08 luty 2016
 
 
Obraz

Komenda Powiatowa Policji  powiatu łódzkiego wschodniego 
ul. 11 listopada 62 F 
95-040 Koluszki 
997, 112
(0-44) 714 69 77

Erazmus+

Obraz

Obraz

Statystyki dnia - 03.02.2016 r.
czwartek, 04 luty 2016
 Image W dniu 03  lutego 2016 roku na terenie kraju policja odnotowała : 
 

Zatrzymani na gorącym uczynku - 667

Zatrzymani poszukiwani - 358

Zatrzymani nietrzeźwi kierujący - 157

Wypadki drogowe - 55

     Zabici w wypadkach - 4

     Ranni w wypadkach - 58

Statystyki z innych dni dostępne pod linkiem widocznym poniżej :

 wciśnij: http://www.policja.pl/pol/form/1,dok.html

 
Nieskradzione.pl - realizacja projektu Policji i BIK
poniedziałek, 01 luty 2016
Image W odpowiedzi na rosnące zagrożenia związane z kradzieżą tożsamości, Komenda Główna Policji razem z Biurem Informacji Kredytowej realizują ogólnopolską akcję edukacyjną – Nieskradzione.pl. Skradzioną tożsamość coraz częściej wykorzystują grupy przestępcze, m.in. do wyłudzenia kredytu na nasze dane. Prezentujemy kolejny film przygotowany w ramach akcji.
Czytaj całość...
 
Wynik działań ,,Pasy"
piątek, 29 styczeń 2016

Image 28 stycznia  12 policjantów z ,,drogówki"  Komendy Powiatowej Policji powiatu Łódzkiego Wschodniego brało udział w ogólnokrajowej akcji Biura Prewencji i Ruchu Drogowego pn. ,,PASY". Jej celem jest ograniczenie skutków wypadków drogowych, wynikających z niezapinania pasów bezpieczeństwa lub niekorzystania z urządzeń typu fotelik lub podkładka służących bezpieczeństwu najmłodszych pasażerów. Działania przeprowadzono w godzinach od 06.00 do 22.00.

W wyniku działań na 77 skontrolowanych pojazdów w tym 76 osobowych i 1 ciężarowy ujawniono łącznie 71 naruszeń przepisów. W tym 55 przypadków niekorzystania z pasów bezpieczeństwa przez kierujących oraz  3 przypadki niekorzystania z pasów bezpieczeństwa przez dorosłych pasażerów. 

Pozytywnym zjawiskiem jest fakt, iż nie ujawniono żadnego przypadku nieprawidłowego przewożenia dzieci.   

Czytaj całość...
 
Osoba z niepełnosprawnością intelektualną w postępowaniach sądowych i przed innymi organami
piątek, 29 styczeń 2016
Image  Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym opublikowało praktyczny poradnik pn. Osoba z niepełnosprawnością intelektualną w postępowaniach sądowych i przed innymi organami. Publikacja ta została zamieszczona na stronie internetowej Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi w zakładce Prawa Człowieka.
 
Osoby zainteresowane wymienioną publikacją mogą się z nią zapoznać wchodząc na stronę KWP w Łodzi za pośrednictwem zakładki o nazwie Prawa Człowieka umieszczonej na lewym panelu bocznym strony internetowej Komendy Powiatowej Policji powiatu łódzkiego wschodniego :
 
 
 
lub korzystając bezpośrednio z zakładki na stronie internetowej KWP w Łodzi
 
 
 
 
CYBERPRZEMOC - spotkanie z rodzicami
czwartek, 28 styczeń 2016
Image Stalker to osoba stosująca przemoc przy wykorzystaniu Internetu i elektronicznych narzędzi takich jak wiadomości SMS, wiadomości e-mail, internetowe fora dyskusyjne, witryny czy portale społecznościowe. Agresja elektroniczna przejawia się prześladowaniem, wyśmiewaniem innych osób, nękaniem czy zastraszaniem. Z uwagi na fakt, iż ,,stalkerami” zostają zupełnie nieświadome coraz młodsze osoby, policjanci z Komendy Powiatowej Policji powiatu łódzkiego wschodniego prowadzą prelekcje mające na celu edukować i uświadamiać, że tego typu zachowania są niemoralne i mogą mieć nieodwracalne i tragiczne skutki.
Czytaj całość...
 
Wizyta policjanta u przedszkolaków z Gałkowa Dużego
czwartek, 28 styczeń 2016
Image Do niecodziennego spotkania doszło w dniu 26 stycznia 2016 roku na terenie Przedszkola w Gałkowie Dużym przy ulicy Dzieci Polskich 20. Na spotkanie z maluchami wybrał się Rzecznik Prasowy Komendy Powiatowej Policji powiatu łódzkiego wschodniego mł.asp. Grzegorz Stasiak.
Czytaj całość...
 
Rok 2015 bardziej bezpieczny
czwartek, 28 styczeń 2016
Image Duży spadek liczby przestępstw kryminalnych, coraz częściej ujawniane przez policjantów przestępstwa gospodarcze oraz wysoka wykrywalność sprawców przestępstw – to trendy podsumowujące statystycznie rok 2015. Spadła liczba zarówno poważnych przestępstw kryminalnych (zabójstwa, rozboje z bronią lub niebezpiecznym narzędziem), jak też mniej groźnych w skutkach, lecz uciążliwych dla społeczeństwa przestępstw takich jak drobne kradzieże lub uszkodzenia mienia.
Czytaj całość...
 
Mniej wypadków, rannych i ofiar śmiertelnych
środa, 27 styczeń 2016
Image  Bezpośredni wpływ na  poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym miała niewątpliwie codzienna praca policjantów, którzy dysponując coraz większą ilością urządzeń, kontrolowali m.in. prędkość czy trzeźwość.

Nad bezpieczeństwem wszystkich uczestników ruchu drogowego na terenie woj. łódzkiego czuwa 571 funkcjonariuszy , w tym 480 policjantów i 91 policjantek.
Czytaj całość...
 
Ciekawostki nie tylko dla kierowców
wtorek, 26 styczeń 2016
Image Wielu kierowców i innych uczestników ruchu nurtują pytania dotyczące zagadnień związanych z poruszaniem się po drogach, z procedurami oraz uprawnieniami policji i innych służb współpracujących z policją jak również takich dotyczących przepisów czy wykorzystywanego przez policję sprzętu technicznego. Dlatego wychodząc na przeciw tym pytaniom i wątpliwościom prezentujemy odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. Zachęcamy do lektury ;)
Czytaj całość...
 
BEZPIECZEŃSTWO DZIECI PODCZAS ZIMOWEGO WYPOCZYNKU
czwartek, 21 styczeń 2016
Image Nadchodzą ferie zimowe. Dla dzieci i młodzieży to wspaniały czas odpoczynku od obowiązków szkolnych i nauki, relaksu w domu i na świeżym powietrzu. Dla ich opiekunów to czas szczególnego zainteresowania się warunkami bezpieczeństwa podczas tego wypoczynku. Dla policjantów to codzienność – a więc kontrole pojazdów, trzeźwości i uprawnień kierujących, stanu technicznego samochodów i autokarów przewożących dzieci. To też patrolowanie nartostrad – pilnowanie porządku oraz reagowanie na niebezpieczne i niezgodne z prawem zachowania. Wszystko w trosce o bezpieczeństwo naszych milusińskich.
Czytaj całość...
 
<< « start < wstecz 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 dalej » > koniec » >>

Pozycje :: 1 - 10 z 1278
Wyszukiwarka
Gościmy
                                   

Obraz

 

Obraz

 

Obraz

Obraz

Obraz


        Obraz


Obraz


Obraz


Obraz


Obraz


Obraz


Obraz


Obraz


Obraz


Obraz


Obraz


ObrazObraz

 

 

 

LINKI
KGP KWP Łódź Urzad Miasta Koluszki Urząd Miata Tuszyn Urząd Miasta Rzgów Urząd Gminy Andrespol Urząd Gminy Brójce Urząd Gminy Nowosolna

Obraz