Start arrow Aktualności
sobota, 28 listopad 2015
 
 
Obraz

Komenda Powiatowa Policji  powiatu łódzkiego wschodniego 
ul. 11 listopada 62 F 
95-040 Koluszki 
997, 112
(0-44) 714 69 77

Erazmus+

Obraz
Wypadek w Jeziorku
piątek, 27 listopad 2015
Image Policjanci z koluszkowskiej komendy wyjaśniają okoliczności nietypowego wypadku do którego doszło w miejscowości Jeziorko w gminie Koluszki. W wyniku zdarzenia jedna osoba trafiła do szpitala.
Czytaj całość...
 
Polacy darzą Policję dużym zaufaniem
piątek, 27 listopad 2015
Image 67 proc. respondentów dobrze ocenia pracę policjantów - to wyniki II edycji Badania spójności społecznej zrealizowanego przez Główny Urząd Statystyczny w I połowie 2015 r. na blisko 14 tys. osób. Z ankiety wynika, że Policja obok straży pożarnej, pogotowia ratunkowego i wojska cieszy się dużym zaufaniem społecznym.
Czytaj całość...
 
Wandale zniszczyli auto
czwartek, 26 listopad 2015
Image Policjanci z posterunku w Andrespolu ustalili i zatrzymali osoby odpowiedzialne za zniszczenie samochodu. Wartość strat wyniosła około 5 tys. zł. Za zniszczenie mienia grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.
Czytaj całość...
 
Groźny wypadek na Brzezińskiej w Koluszkach
czwartek, 26 listopad 2015
Image Kryminalni z Komendy Powiatowej Policji powiatu łódzkiego wschodniego w Koluszkach pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Brzezinach wyjaśniają okoliczności wypadku komunikacyjnego do jakiego doszło w dniu wczorajszym na skrzyżowaniu ulicy Brzezińskiej z ulicą Wigury w Koluszkach.
Czytaj całość...
 
Nie bądź obojętny !!!
czwartek, 26 listopad 2015
Image Kiedy temperatura na zewnątrz spada poniżej zera, nie zapominajmy, że są osoby, które mogą potrzebować naszej pomocy. Nie bądźmy obojętni i alarmujmy Policję za każdym razem, kiedy ktoś jest narażony na wychłodzenie organizmu. Wystarczy jeden telefon, aby uratować komuś życie. Jak co roku, w chwili gdy w naszym kraju temperatury na zewnątrz spadną poniżej zera, zwracamy się do wszystkich z apelem o to, aby nie byli obojętni na czyjąś krzywdę. Chodzi tu oczywiście o osoby, które mogą cierpieć z powodu zimna. Należy pamiętać, że na wychłodzenie organizmu są szczególnie narażeni bezdomni, osoby starsze i osoby nietrzeźwe przebywające na dworze. Jeśli widzimy takiego człowieka, nie wahajmy się zadzwonić na numer alarmowy aby powiadomić o tym funkcjonariuszy. Każde takie zgłoszenie jest natychmiast sprawdzane.
Czytaj całość...
 
Coraz bezpieczniej na polskich drogach
czwartek, 26 listopad 2015

Image Z policyjnych statystyk wynika, że to właśnie w czasie jesiennej aury dochodzi do największej liczby wypadków, w których giną osoby. Najbardziej narażeni są zwłaszcza piesi. Jednak w październiku, jak i listopadzie, na polskich drogach w wypadkach drogowych zginęło mniej osób niż w latach ubiegłych.

Czytaj całość...
 
16 dni przeciwko przemocy wobec kobiet
środa, 25 listopad 2015

Image 25 listopada 2015 roku w Międzynarodowy Dzień przeciwko Przemocy Wobec Kobiet rusza kampania pod hasłem „16 Dni Przeciw Przemocy wobec Kobiet”. Kampania organizowana jest na szczeblu międzynarodowym od 1991 roku z inicjatywy Centrum na rzecz Globalnego Przywództwa Kobiet. Jej celem jest wyeliminowanie wszelkich form przemocy ze względu na płeć poprzez:
- budowanie świadomości, że przemoc ze względu na płeć stanowi pogwałcenie praw człowieka,
- wzmocnienie lokalnych struktur przeciwdziałających przemocy wobec kobiet,
- budowanie powiązań pomiędzy lokalnymi i międzynarodowymi inicjatywami na rzecz powstrzymania przemocy wobec kobiet,
- wzmacnianie solidarności kobiet na całym świecie,
- tworzenie narzędzi nacisku na rządy, w celu wyegzekwowania wywiązania się władz z deklaracji powstrzymywania przemocy wobec kobiet. 
W kampanii bierze udział ponad 2000 organizacji w blisko 160 krajach.

Czytaj całość...
 
Przewoził o 7 osób za dużo...
piątek, 20 listopad 2015

ImagePatrol ruchu drogowego z  Komendy Powiatowej Policji powiatu łódzkiego wschodniego zatrzymał do kontroli dostawczego busa. Pojazd był przepełniony a jego stan nie pozwalał na dalszą eksploatację po drogach publicznych.

Czytaj całość...
 
POZNAJ SWOJEGO DZIELNICOWEGO
poniedziałek, 16 listopad 2015
Image Dzielnicowego często nazywa się  policjantem pierwszego kontaktu. To do niego mieszkańcy podległego mu rewiru mogą zwrócić się o pomoc i poradę prawną, przekazać informacje dotyczące bezpieczeństwa. Ważne jest zatem, aby każdy wiedział jak ze swoim dzielnicowym, szybko i łatwo się skontaktować, znał bezpośredni numer jego służbowego telefonu. Takich informacji można szukać na stronach internetowych komend miejskich i powiatowych województwa łódzkiego lub zasięgnąć bezpośrednio u dyżurnych tych jednostek.
W województwie łódzkim jest 332 dzielnicowych ( 25 policjantek pełniących te rolę) , w samej łodzi 147 ( 15 funkcjonariuszek).
Czytaj całość...
 
HistoriaPojazdu.gov.pl Bezpłatny raport z Centralnej Ewidencji Pojazdów
sobota, 14 listopad 2015

www.historiapojazdu.gov.pl - to właśnie pod tym adresem internetowym można za pomocą bezpłatnej usługi Ministerstwa Spraw Wewnętrznych sprawdzić, czy pojazd nie został zarejestrowany jako utracony w Centralnej Ewidencji Pojazdów.

Czego można się jeszcze dowiedzieć?

Czytaj całość...
 
<< « start < wstecz 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 dalej » > koniec » >>

Pozycje :: 1 - 10 z 1223
Wyszukiwarka
Gościmy
                                   

Obraz

 

Obraz

 

Obraz

Obraz

Obraz


        Obraz


Obraz


Obraz


Obraz


Obraz


Obraz


Obraz


Obraz


Obraz


Obraz


Obraz


ObrazObraz

 

 

 

LINKI
KGP KWP Łódź Urzad Miasta Koluszki Urząd Miata Tuszyn Urząd Miasta Rzgów Urząd Gminy Andrespol Urząd Gminy Brójce Urząd Gminy Nowosolna

Obraz