Start arrow Aktualności
poniedziałek, 01 wrzesień 2014
 
 
Obraz

Komenda Powiatowa Policji  powiatu łódzkiego wschodniego 
ul. 11 listopada 62 F 
95-040 Koluszki 
997, 112
(0-44) 714 69 77

1 Września - bezpieczny powrót do szkoły
poniedziałek, 01 wrzesień 2014
Image Po beztroskim wypoczynku, dla dzieci i młodzieży nadszedł czas nauki. Z kolei dla policjantów wrzesień, to miesiąc w którym w sposób szczególny troszczą się o najmłodszych uczniów i ich bezpieczną drogę do szkoły. Każdego roku, gdy kończą się wakacje, a najmłodsi idą do szkoły, policjanci na terenie całego kraju ruszają ze szczególną misją - uczą dzieci jak bezpiecznie dotrzeć na zajęcia, a potem wrócić do domu. Również  na początku roku szkolnego 2014/2015 funkcjonariusze prowadzą wzmożone działania profilaktyczno-edukacyjne pn. "Bezpieczna droga do szkoły 2014".

Czytaj całość...
 
Zaatakował policjanta z nożem w ręku
niedziela, 31 sierpień 2014

Image Policjanci z Komendy Powiatowej Policji powiatu łódzkiego wschodniego zatrzymali 42-latka, który po awanturze domowej rzucił się z nożem na interweniującego policjanta. Mężczyzna był już wcześniej notowany m.in. za naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariuszy oraz kradzieże.

Czytaj całość...
 
Pomoc dla osób pokrzywdzonych
sobota, 30 sierpień 2014
JEŻELI JESTEŚ OSOBĄ POKRZYWDZONĄ PRZESTĘPSTWEM – PAMIĘTAJ! MOŻESZ OTRZYMAĆ BEZPŁATNĄ POMOC
Czytaj całość...
 
Ostatni weekend wakacji - apelujemy o bezpieczną jazdę!
piątek, 29 sierpień 2014

Image Zbliża się ostatni weekend wakacji, na głównych ciągach komunikacyjnych naszego województwa przewidywane jest zwiększone natężenie ruchu drogowego szczególnie na drogach dojazdowych do licznych aglomeracji miejskich. Nasilone powroty z letniego wypoczynku mogą powodować wśród kierujących rozluźnienie i ignorowanie podstawowych zasad bezpieczeństwa ruchu drogowego, które skutkować może wzrostem liczby wypadków drogowych i ich ofiar. Przyczyną takiego zachowania kierujących jest zmęczenie długą monotonną jazdą, zdenerwowanie licznymi utrudnieniami na drogach oraz ciągły pośpiech. Wówczas kierujący nie dostosowują prędkości do warunków panujących na drodze, i nieprawidłowo wyprzedzają np.: „na trzeciego”. 

Czytaj całość...
 
OBOWIĄZKOWE ODBLASKI DLA PIESZYCH
czwartek, 28 sierpień 2014

Image Od 31 sierpnia każdy pieszy, który będzie się poruszał po zmierzchu po drodze poza obszarem zabudowanym, musi mieć odblask umieszczony w sposób widoczny dla kierujących. Za brak elementu odblaskowego będzie groził mandat – od 20 do 500 zł. Dotychczasowe zapisy ustawy - prawo o ruchu drogowym nakładały obowiązek noszenia elementów odblaskowych jedynie na osoby poniżej 15 roku życia. Teraz ustawodawca rozszerzył go na wszystkich, niezależnie od wieku, którzy będą poruszać się po zmierzchu poza obszarem zabudowanym.

Czytaj całość...
 
Włamywacz w rękach policji
środa, 27 sierpień 2014

Image Mundurowi z Komendy Powiatowej Policji powiatu łódzkiego wschodniego, otrzymali zgłoszenie o włamaniu do pomieszczenia gospodarczego na terenie jednej z Koluszkowskich posesji. Ich działania doprowadziły do zatrzymania 23 - latka, który usłyszał zarzuty. Grozi mu nawet 5 lat pozbawienia wolności.  

Czytaj całość...
 
usłyszał zarzut kradzieży
środa, 27 sierpień 2014

Image Mieszkańcy Tuszyna pomogli pracownicy jednego z lokali z automatami do gry, w schwytaniu złodzieja, który wykorzystując nieuwagę ekspedientki ukradł jej portfel wraz z 1100 zł. Sprawca trafił w ręce policjantów i usłyszał zarzut.

Czytaj całość...
 
Śmiertelny wypadek w Woli Rakowej.
wtorek, 26 sierpień 2014

Image Policjanci z Komisariatu Policji w Rzgowie badają okoliczności potrącenia rowerzystki do którego doszło w rejonie ulicy Tuszyńskiej na terenie miejscowości Wola Rakowa w powiecie łódzkim wschodnim.

Czytaj całość...
 
Wielka akcja Policji na terenie Rzgowa
niedziela, 24 sierpień 2014

Image W realizacji zaplanowanej przez funkcjonariuszy z Komendy Powiatowej Policji powiatu łódzkiego wschodniego akcji, brało udział kilkudziesięciu mundurowych. Wykorzystano również patrol policji konnej, ,,więźniarkę" oraz policyjny śmigłowiec.

Czytaj całość...
 
Zaproszenie - program akcji
piątek, 22 sierpień 2014

Image Policjanci z Komendy Powiatowej Policji powiatu łódzkiego wschodniego zapraszają do udziału w Akcji ,,Bezpieczne Zakupy” połączonej z obchodami 95 rocznicy powołania Policji państwowej. Akcja odbędzie się w sobotę 23 sierpnia 2014 r. w godz. 10:00 – 16:00 na terenie C.H. Ptak Outlet w Rzgowie przy ulicy Żeromskiego 8 

Czytaj całość...
 
<< « start < wstecz 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 dalej » > koniec » >>

Pozycje :: 1 - 10 z 923