Dzielnicowy bliżej nas

,,Bezpieczna droga do szkoły” dzięki rzgowskim dzielnicowym

Pierwszy tydzień roku szkolnego za nami, jednak by droga do szkoły była bezpieczna wymaga systematycznego utrwalania zasad bezpieczeństwa naszym pociechom. Policjanci z powiatu łódzkiego wschodniego nie tylko każdego dnia monitorują rejony szkół i dbają o bezpieczeństwo dzieci na drodze ale tez spotykają się z nimi osobiście aby utrwalać i przypominać uczniom i przedszkolakom jak ustrzec się przed wszelkimi niebezpieczeństwami na drodze, jak i w domu.

Każdego dnia przy placówkach oświatowych na terenie powiatu łódzkiego wschodniego można zauważyć radiowóz. Policjanci monitorują rejony szkół i przedszkoli, szczególnie zwracają uwagę na przestrzeganie przepisów przez kierujących jak i pieszych.

Rzgowscy dzielnicowi systematycznie spotykają się z uczniami i przedszkolakami. W murach Szkoły Podstawowej w Bukowcu i Publicznym Przedszkolu w Rzgowie poruszali tematy bezpieczeństwa na drodze, wyjaśniali jak ważną rolę odgrywają odblaski i apelowali aby pociechy zawsze miały przy sobie jakiś element odblaskowy co przyczynia się do tego, że jesteśmy lepiej widoczni dla kierowców. Na takich spotkaniach mundurowi szczegółowo omawiają niebezpieczeństwa na jakie narażone są dzieci i apelują o ostrożność i rozwagę. Uczniowie i przedszkolaki zawsze uważnie słuchają porad policjantów m.in. jak zachować się przy spotkaniu z bezpańskim psem albo obcą osobą. Dzielnicowi z Komisariatu Policji w Rzgowie swoją aktywnością i bliskim kontaktem z dziećmi budują ich zaufanie. Dzięki temu dzieci wiedzą, że w sytuacjach zagrożenia niezbędna jest pomoc funkcjonariuszy.

  • dzielnicowi rozmawiają z dziećmi, które siedzą w ławkach i na dywanie
  • dzielnicowi rozmawiają z dziećmi, które siedzą w ławkach i na dywanie
  • dzielnicowi rozmawiają z dziećmi, które siedzą w ławkach i na dywanie