Informacje

Działania ,,Prędkość” w powiecie łódzkim wschodnim

20 listopada 2020 roku policjanci na terenie powiatu łódzkiego wschodniego przeprowadzili ogólnopolskie działania kontrolno-prewencyjne pn. „Prędkość”. Celem działań było zmniejszenie ryzyka powstawania wypadków poprzez egzekwowanie od kierujących pojazdami przestrzegania obowiązujących ograniczeń prędkości. Mundurowi zwracają uwagę na każde zachowanie niezgodne z prawem.

Prędkość to jeden z kluczowych czynników wpływających na ryzyko zaistnienia wypadków drogowych i skalę ich skutków. Jako najbardziej śmiercionośna przyczyna wypadków zagraża nie tylko kierującym i ich pasażerom ale również pieszym. W przypadku potrąceń pieszych, już nieznaczne przekroczenie dopuszczalnej prędkości zmniejsza szanse przeżycia człowieka. Nawet najbardziej bezpieczny samochód nie daje też gwarancji na przeżycie kierowcy i pasażerom przy dużych prędkościach. Policjanci ruchu drogowego z koluszkowskiej komendy tego dnia prowadzili pomiary prędkości zarówno statycznie, jak i dynamicznie.

Skontrolowanych zostało 18 pojazdów gdzie aż 10 z nich przekroczyło prędkość. Działania prowadzone przez mundurowych mają charakter prewencyjny, jednak kierowcy, którzy dopuszczają się przekraczania prędkości powinni zawsze liczyć się z konsekwencjami prawnymi jak również mieć na uwadze bezpieczeństwo swoje jak i innych uczestników ruchu.

  • Umundurowany policjant stoi przy radiowozie i mierzy prędkość