,,Twoje światła - Nasze bezpieczeństwo" - Informacje - Komenda Powiatowa Policji Łódź-Wschód

Informacje

,,Twoje światła - Nasze bezpieczeństwo"

Kampania „Twoje światła – Nasze bezpieczeństwo” ma na celu zwrócenie uwagi kierujących na zagrożenia związane z nieprawidłowym oświetleniem pojazdów. Zwłaszcza jesienią, gdy pogarsza się widoczność, światła pojazdu nabierają szczególnego znaczenia. Wzorem lat ubiegłych kierujący będą mogli na wytypowanych stacjach kontroli pojazdów BEZPŁATNIE sprawdzić oświetlenie aut. Do wybranych punktów doprowadzi aplikacja Yanosik. Policjanci w tym czasie w szczególny sposób będą edukować w zakresie konieczności posiadania sprawnych świateł. To już ostatni weekend prowadzonej akcji, zachęcamy wszystkich kierowców do skorzystania z bezpłatnego sprawdzenia oświetlenia!

W okresie jesienno-zimowym występuje wiele zjawisk, które niekorzystnie wpływają na widoczność na drodze. Podobnie jak w latach ubiegłych Biuro Ruchu Drogowego KGP wraz z Instytutem Transportu Samochodowego organizuje kolejna odsłonę ogólnopolskiej kampanii pod nazwą ,,Twoje światła - Nasze bezpieczeństwo". Na terenie powiatu łódzkiego wschodniego w działania zaangażowało się kilka stacji kontroli pojazdów. Każdy kierujący będzie mógł tam bezpłatnie sprawdzić prawidłowe ustawienie swoich świateł. Celem akcji jest zwrócenie uwagi na występujące zagrożenia wynikające z niesprawnego czy też nieprawidłowego oświetlenia, wyeliminowanie z ruchu maksymalnej liczby pojazdów z niesprawnym lub niezgodnym z warunkami technicznymi oświetleniem, stworzenie możliwości przeprowadzenia bezpłatnych kontroli poza terminem badania technicznego oraz propagowanie zasady „widzieć i być widocznym”.

Wykaz stacji kontroli pojazdów na terenie powiatu łódzkiego wschodniego w dniach 24.10, 7.11, 21.11. br. w godz. 8:00-14:00:

- Andrespol ul. Brzezińska 5A

- Stróża ul. Tuszyńska 219

- Koluszki ul. Słowackiego 99

- Starowa Góra ul. Stropowa 4/6

Prawidłowo wyregulowane światła pozwalają kierującemu wcześniej zauważyć przeszkodę, bądź pieszego poruszającego się jezdnią lub poboczem. Jeśli oświetlenie pojazdu jest wadliwe, to w złych warunkach atmosferycznych i przy niedostatecznej widoczności , wzrasta prawdopodobieństwo wypadku drogowego.

 

 

Materiał Komendy Głównej Policji znajdziesz TUTAJ

  • SAMOCHÓD, NA GÓRZE NAPIS tWOJE ŚWIATŁA NASZE BEZPIECZEŃSTWO