Śmiertelny wypadek w Byszewach - Informacje - Komenda Powiatowa Policji Łódź-Wschód

Informacje

Śmiertelny wypadek w Byszewach

Koluszkowscy policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło 13 września 2020 roku tuż po godz. 15:00 w Byszewach gm. Nowosolna. Ze wstępnych ustaleń wynika, iż 40 – letni kierujący mercedesem nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze w wyniku czego wypadł z drogi i uderzył w drzewo. W wyniku odniesionych obrażeń 45 - letnia pasażerka poniosła śmierć. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa Łódź-Widzew. Mundurowi apelują do wszystkich uczestników ruchu o ostrożność i dostosowanie jazdy do warunków panujących na drodze.

13 września 2020 roku tuż po godz. 15:00 policjanci Wydziału Ruchu Drogowego z koluszkowskiej komendy zostali wezwani do zdarzenia drogowego w miejscowości Byszewy, gm. Nowosolna. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, iż 40–letni kierujący mercedesem prawdopodobnie nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze przez co samochód wypadł z drogi i uderzył w przydrożne drzewo. Kierowca w ciężkim stanie został przetransportowany do szpitala, natomiast jego 45 - letnia pasażerka poniosła śmierć na miejscu. Badanie trzeźwości wykazało, że kierowca miał blisko 1,5 promila alkoholu w organiźmie. Na miejscu zdarzenia służby pracowały przez kilka godzin. Okoliczności zdarzenia pod nadzorem prokuratury wyjaśniają koluszkowscy policjanci.

Mimo dobrych warunków panujących na drogach naszego województwa nadal dochodzi do różnego rodzaju zdarzeń drogowych. Pamiętajmy jednak, że sprzyjająca jak na tę porę roku aura pogodowa nie zwalnia uczestników ruchu drogowego z myślenia, przestrzegania obowiązujących przepisów i zdrowego rozsądku. Nadmierna prędkość nadal jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych.

Będąc uczestnikiem ruchu drogowego, stosujmy zasadę ograniczonego zaufania i dokładnie obserwujmy co dzieje się na drodze.

 

  • radiowóz i straż stoją przy miejscu zdarzenia drogowego, służby pracują na miejscu
  • samochód uderzył w drzewo