Informacje

Działania ,,Trzeźwa autostrada” o poranku w powiecie łódzkim wschodnim

10 lutego 2020 roku w godz. 6:30 – 9:30 zorganizowano działania ,,Trzeźwa autostrada” na terenie trzech województw (łódzkim, pomorskim i kujawsko – pomorskim) przez które „przebiega” A1. Podczas tych działań pracowali również policjanci ruchu drogowego z Komendy Powiatowej Policji powiatu łódzkiego wschodniego. Pijani za kierownicą są potencjalnymi zabójcami na drodze.

Dzisiejsze działania ukierunkowane były na eliminowanie z ruchu nietrzeźwych kierujących a co za tym idzie ograniczenie wypadków drogowych. W godzinach porannych na A1 wraz ze zjazdami i wyjazdami, która przebiega przez powiat łódzki - wschodni pojawiło się więcej patroli zarówno w oznakowanych jak i nieoznakowanych radiowozach. Kontrole prowadzone były w formie kaskadowych posterunków statycznych. 

Mundurowi w samym powiecie łódzkim wschodnim w trakcie tych 3 godzin przeprowadzili 615 badań stanów trzeźwości kierujących osobówkami jak i ciężarówkami. 1 osoba prowadziła w stanie nietrzeźwości oraz zostało zatrzymane 1 prawo jazdy.

Na terenie woj. łódzkiego zaangażowano funkcjonariuszy z komend powiatowych w Koluszkach, Kutnie, Łęczycy, Łowiczu, Zgierzu, i z KMP w Łodzi. Wspólnie przebadali 3348 kierujących, w tym 787 za kierownica samochodów ciężarowych. Ujawnili 3 kierujących pod wpływem alkoholu ( 2 w stanie nietrzeźwości - wynik promil i 0,7 ), 1 po użyciu alkoholu - 0, 4 promila ). Zatrzymali 2 prawa jazdy ( jeden nie posiadał uprawnień)  i 3 dowody rejestracyjne.

  • policjanci podczas dzialań ,,trzeżwa autostrada"
  • policjanci podczas dzialań ,,trzeżwa autostrada"