Informacje

Podsumowanie ferii zimowych w powiecie łódzkim wschodnim

Mimo zakończenia ferii zimowych w województwie łódzkim policjanci będą nadal monitorować sytuację na drogach. W trakcie trwających ferii zimowych od 10 stycznia do 26 stycznia 2020 roku w powiecie łódzkim wschodnim policjanci wzywani byli do 5 wypadków drogowych, w których 7 osób było rannych i do 27 kolizji drogowych. Na szczęście w naszym powiecie nie było ofiar śmiertelnych.

Policjanci prowadzili szereg działań profilaktycznych obejmujących miejsca, w których przebywały dzieci. Policjanci ruchu drogowego dbali o bezpieczeństwo na drogach. W powiecie łódzkim wschodnim nikt nie utonął, ani nie zamarzł.

Policjanci apelują o rozwagę, przestrzeganie przepisów, dostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze, cierpliwość oraz wyrozumiałość dla innych uczestników ruchu drogowego. W ubiegłym roku podczas trwających ferii zimowych doszło do 2 wypadków drogowych, w których śmierć poniosła 1 osoba. Mundurowi wzywani byli do 19 kolizji. Okres ferii zimowych był dla stróżów prawa pracowity ale ogólnie oceniany jako bezpieczny.