Informacje

Zakończenie ferii w powiecie łódzkim wschodnim

Policjanci powiatu łódzkiego wschodniego podsumowali ferie zimowe, które w 2019 roku przypadły na okres od 11 lutego do 24 lutego. Policjanci prowadzili szereg działań profilaktycznych obejmujących miejsca, w których przebywały dzieci. Policjanci ruchu drogowego dbali o bezpieczeństwo na drogach. W powiecie łódzkim wschodnim nikt nie utonął, ani nie zamarzł.

Stróże prawa czuwali również nad bezpieczeństwem kierujących, aby w jak największym stopniu zminimalizować występowanie niepożądanych zdarzeń drogowych. Podczas ferii policjanci odnotowali 2 wypadki drogowe, w których śmierć poniosła 1 osoba.

Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że najprawdopodobniej kierujący samochodem vw polo 39-letni mieszkaniec gminy Bełchatów z nieustalonych przyczyn zjechał na przeciwny pas ruchu a następnie zderzył się czołowo z autobusem MPK. Na skutek odniesionych obrażeń śmierć poniósł kierujący volkswagenem. Samochodem podróżował również 38-letni mieszkaniec gminy Myszyniec, woj. mazowieckie. Mężczyzna został przewieziony do szpitala w Łodzi.

Policjanci uczestniczyli w obsłudze 19 kolizji drogowych oraz przeprowadzili 10 kontroli autobusów. Koluszkowska drogówka prowadziła szereg akcji na drogach związanych z bezpiecznym wyjazdem i  powrotem z zimowego wypoczynku. Sprawdzali również właściwe przewożenie dzieci w fotelikach oraz zapięte pasy.

W ostatni dzień ferii czyli 24 lutego 2019 roku prowadzona była przez policjantów akcja ,,Pasy”, ,,Telefon”, ,,Prędkość” w celu zwiększenia bezpieczeństwa podczas powrotów z wypoczynku. Niestety nie wszyscy kierujący stosowali się do przestrzegania obowiązującej prędkości na drogach. W tym dniu po godzinie 20:00 w Tuszynie na drodze krajowej nr 12 policjanci ruchu drogowego zatrzymali renault, którym kierowała 26 letnia mieszkanka Radomia. Kobieta przekroczyła dozwoloną prędkość o 72 km/h w miejscu gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h. Jechała 122 km/h, za tak nieodpowiedzialną jazdę i przekroczenie prędkości otrzymała mandat karny w wysokości 400 złotych i 10 punktów. Okres ferii zimowych dla funkcjonariuszy był pracowity, ale ogólnie jest oceniany jako bezpieczny.