Wypadek śmiertelny w Wardzyniu - Informacje - Komenda Powiatowa Policji Łódź-Wschód

Informacje

Wypadek śmiertelny w Wardzyniu

Policjanci z Komisariatu w Rzgowie pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku, do którego doszło 1 stycznia 2019 roku o godzinie 5:30 na drodze gminnej w miejscowości Wardzyn w gminie Brójce. Pieszy biorący udział w zdarzeniu po kilku godzinach zmarł w szpitalu.

Ze wstępnych ustaleń wynika, iż kierujący samochodem volkswagen golf, 25-letni mieszkaniec gminy Brójce jadąc w miejscowości Wardzyn potrącił idącego jezdnią  45-letniego mieszkańca powiatu łęczyckiego. Pieszy nie posiadał oświetlenia ani elementów odblaskowych. Na skutek odniesionych obrażeń mężczyzna został przewieziony do szpitala w Łodzi gdzie w godzinach wieczornych zmarł. Kierowca volkswagena w chwili zdarzenia był trzeźwy. Okoliczności zdarzenia pod nadzorem prokuratury wyjaśniają rzgowscy policjanci. 

POLICJANCI APELUJĄ! 

Każdy pieszy i rowerzysta powinien pamiętać o swoim bezpieczeństwie i zadbać o to, aby być widocznym dla innych uczestników ruchu. Kamizelka odblaskowa, breloczek, opaska, czy nawet zwykła latarka sprawią, że poruszając się o zmierzchu lub o świcie albo przy słabo oświetlonej drodze będzie lepiej widoczny dla nadjeżdżającego kierowcy. Ponadto apelujemy do kierowców o rozwagę i ostrożną jazdę w pobliżu skrzyżowań i przejść dla pieszych. Kierowca ma obowiązek zachować w tych miejscach szczególną ostrożność. Powinien pamiętać o tym, że warunki na drodze wymagają dostosowania do nich odpowiedniej prędkości. Musi zdawać sobie również sprawę z tego, że samochód nie zatrzyma się w miejscu, a przy nadmiernej prędkości na reakcję w ostatnim momencie może być już za późno.