Kolejny raz promowali policyjny zawód - Informacje - Komenda Powiatowa Policji Łódź-Wschód

Informacje

Kolejny raz promowali policyjny zawód

Policjanci i pracownicy Zespołu Kadr i Szkolenia Komendy Powiatowej Policji powiatu łódzkiego wschodniego, kolejny raz promowali policyjną służbę. Tym razem na dniach otwartych Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Koluszkach, który w swojej edukacyjnej ofercie posiada profilowany kierunek policyjno-prawny, pod specjalnym patronatem KPP Łódź-Wschód.

Do czerwca pozostało zaledwie kilka dni, a właśnie w tym miesiącu zakończy się rok szkolny. To również okres w którym absolwenci gimnazjów muszą podjąć wybór w zakresie dalszej edukacji. Oferta na rynku edukacyjnym jest bardzo szeroka i każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie. Warto jednak przy wyborze kierunku pomyśleć o dalszej przyszłości. Z pewnością stabilne zatrudnienie, gwarantujące precyzyjny system  wynagrodzenia i rozbudowany system socjalny oraz wiele więcej da nam służba w policyjnym mundurze. Dlatego warto przy tym niełatwym wyborze wziąć pod uwagę możliwość edukacji w II Liceum Ogólnokształcącym przy ZSP nr 2 w Koluszkach w klasie o profilu policyjno-prawnym.        

By ułatwić młodym osobom wybór i przybliżyć tajniki służby w policyjnym mundurze oraz kwestie związane z samym naborem do służby, mundurowi i pracownicy korpusu cywilnego z Komendy Powiatowej Policji powiatu łódzkiego wschodniego uczestniczyli w dniach otwartych szkoły, gdzie 24 maja 2018 roku wystawili policyjne stoisko. Przyszli absolwenci gimnazjów mieli możliwość obejrzenia policyjnego sprzętu wykorzystywanego w różnych rodzajach służb w tym policyjnego uzbrojenia. Uczniowie klasy policyjno-prawnej demonstrowali swoim młodszym kolegą w specjalnie ,,markowanych” pokazach, chwyty obezwładniające wykorzystywane w taktyce i technice policyjnej.                

W trakcie spotkania policjanci uświadamiali młodym osobom, że służba w policji przynosi dużo satysfakcji, pozwala na samorealizację i osobisty rozwój, gwarantuje stabilną i dobrze płatną pracę oraz możliwość niesienia pomocy innym.

Pracownicy Zespołu Kadr i Szkolenia KPP Łódź-Wschód,  informowali ponadto jakie warunki musi spełnić kandydat do służby w policji, odpowiadali na wszelkie pytania związane z procedurą rekrutacji do służby oraz wręczali specjalnie przygotowane na tę okoliczność ulotki. 

 

 Wśród uczestniczących w spotkaniach było wielu takich, którzy już dziś zadeklarowali chęć wstąpienia w policyjne szeregi.

UWAGA :

Wszystkie osoby, zainteresowane wstąpieniem w policyjne szeregi prosimy o kontakt z:

 

Zespół Kadr i Szkolenia

Komendy Powiatowej Policji

powiatu łódzkiego wschodniego

95-040 Koluszki, ul. 11-go Listopada 62F

tel. (44) 719 62 15,  (44)  719 62 16

 

lub

Sekcja Doboru i Rezerwy Kadrowej
Wydziału Kadr i Szkolenia
Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi

ul. Lutomierska 108/112
91-048 Łódź

tel.:  42 665-13-69,  42 665-13-65, 42 665-30-16

Więcej informacji pod n/w linkiem :

Wciśnij -  REKRUTACJA DO SŁUZBY W POLICJI

 

 

 • Promowali policyjny zawód
 • Promowali policyjny zawód
 • Promowali policyjny zawód
 • Promowali policyjny zawód
 • Promowali policyjny zawód
 • Promowali policyjny zawód
 • Promowali policyjny zawód
 • Promowali policyjny zawód
 • Promowali policyjny zawód
 • Promowali policyjny zawód
 • Promowali policyjny zawód