Komenda Powiatowa Policji Łódź-Wschód

Ważne informacje - 5 artykułów

Aktualności

Najczęściej czytane

 1. Od roku ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości jednak policjanci z Andrespola dotarli do jego kryjówki

  Policjanci z Andrespola dzięki współpracy z łódzkim mundurowym od lat związanym z koluszkowską komendą zatrzymali 42 - latka, który od roku był poszukiwany i ukrywał się przed organami ścigania za jazdę pod wpływem alkoholu. Teraz najbliższe lata spędzi za kratkami.

 2. Już wkrótce nowy posterunek w Andrespolu - ruszył przetarg na budowę

  Obecna siedziba Posterunku Policji w Andrespolu znajduje się przy ulicy Rokicińskiej 126. Budynek ten należy do Urzędu Gminy i od czasu przejęcia go przez policję nigdy nie spełniał w pełnym zakresie wymogów jakie nakładają na tego typu obiekty przepisy techniczno - budowlane i branżowe. Pomysł budowy nowego posterunku zrodził się w maju 2018 roku podczas rozmów między samorządowcami a kierownictwem Komendy Powiatowej Policji w Koluszkach na temat bezpieczeństwa w gminie. Po spełnieniu wielu wymogów i dopięciu formalności ruszył już przetarg na budowę nowego obiektu, który zakończy się 11 stycznia 2021 r. Odbiór nowego budynku planowany jest w drugiej połowie 2021 roku.

 3. Ukradł ze sklepu 6 patelni

  Koluszkowscy policjanci zostali zaalarmowani o kradzieży sklepowej w Andrespolu. Jak się okazało młody mężczyzna ukradł 6 patelni grillowych o łącznej wartości ponad 1.000 złotych. Został ujęty przez pracowników ochrony i przekazany w ręce policjantów.

 4. Rzgowscy policjanci spełniają marzenia seniorów

  Przedświąteczny, magiczny czas to przede wszystkim chwile spędzone z bliskimi i wspólne obdarowywanie się prezentami... Jednak nie wszyscy mogą spędzić czas z rodziną czy otrzymać wymarzony prezent. Policjanci i pracownicy Komisariatu Policji w Rzgowie postanowili spełnić marzenia seniorów z Domu Pomocy Społecznej w Wiśniowej Górze.

 5. Policjanci nocą schwytali złodzieja na gorącym uczynku

  Koluszkowscy policjanci zatrzymali 25-latka, który w nocy włamał się i okradł sklep z narzędziami. Zebrane przez policjantów dowody pozwoliły na przedstawienie zatrzymanemu 2 zarzutów kradzieży i kradzieży z włamaniem. Ponieważ mężczyzna działał w warunkach recydywy, grozi mu zwiększony wymiar kary.

 6. Ukradła a później spaliła fanty w piecu

  Policjanci z Koluszek zatrzymali kobietę podejrzaną o kradzież złotej biżuterii i pieniędzy o łącznej wartości blisko 64 000. Kobieta tłumaczyła się, że część pieniędzy wraz z biżuterią ze strachu przed tym co zrobiła wrzuciła do pieca i spaliła. Amatorka cudzego mienia usłyszała zarzut kradzieży, za co grozi kara do 5 lat więzienia.

 7. Zielona Strefa

  WEJDŹ DO ZIELONEJ STREFY Policja wzorem innych instytucji, wyrażając szczególną troskę o zwierzęta oraz pragnąc zapewnić im lepszą ochronę jako istotom czującym, włącza się w działania ukierunkowane na zwalczanie nieludzkiego ich traktowania.

 8. Dwukrotnie zatrzymany przez dzielnicowego

  Nietrzeźwy 31-latek został dwukrotnie zatrzymany za kierowanie pojazdem „na podwójnym gazie”. Dzielnicowy z Koluszek w ciągu dwóch dni zatrzymał mężczyznę, który za każdym razem kierował innym samochodem mając blisko 2 promile w organizmie.

 9. "Mikołaje" w niebieskich mundurach odwiedzili potrzebujących

  Dzięki wielkim sercom i zaangażowaniu jakim wykazali się pracownicy i policjanci koluszkowskiej policji, w czterech rodzinach zagościły świąteczne prezenty. Współpraca z jedną z nauczycielek ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego pozwoliła wytypować rodziny, które mają najtrudniejszą sytuację życiową. Artykuły spożywcze, chemiczne, słodycze, zabawki książki a nawet laptop trafiły do dzieci. Najmłodszych bardzo zaskoczył widok mundurowych niosących im prezenty.

 10. Betlejemskie Światło Pokoju przekazane na ręce Komendanta Powiatowego Policji powiatu łódzkiego wschodniego.

  Symbol ciepła, pokoju, nadziei i miłości czyli Betlejemskie Światło Pokoju dotarło dziś do koluszkowskiej komendy. Za pośrednictwem druhów zostało przekazane w ręce insp. Krzysztofa Dąbrowskiego, który odebrał światełko w imieniu wszystkich policjantek, policjantów i pracowników powiatu łódzkiego wschodniego. Harcerze i harcerki są strażnikami światła, przekazują je instytucjom oraz mieszkańcom miast, miasteczek i wsi. Za ich pośrednictwem wędruje prawie po całej Europie, a my mamy ten zaszczyt, że tradycyjnie i w tym roku Betlejemskie Światło zawitało w mury koluszkowskiej komendy.

Tagi

profilaktyka dzielnicowy gm. Koluszki zatrzymani kradzież dzielnicowy gm. Andrespol poszukiwany wrd obywatelskie ujęcie kpp łodz wschod bezpieczna droga do szkoły środki odurzające konkurs ruch drogowy promocja zawodu bezpieczeństwo rekrutacja kręci mnie bezpieczeństwo KMZB dzielnicowy gm. Brójce narkotyki dzielnicowy bliżej nas koluszkowscy policjanci bezpieczeństwo na drodze wypadek zarzuty bezpieczeństwo ruchu drogowego prelekcje kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą zatrzymany bezpieczne wakacje dzielnicowy bezpieczne ferie cyberprzemoc pp andrespol KP Tuszyn przedszkolaki odpowiedzialnosc karna nieletnich policjanci prewencja marihuana uczniowie nietrzeźwy Moja Komenda kryminalni kpp koluszki dzielnicowi KP Rzgów Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa nietrzeźwy kierujący kpp lodz wschod

Linki